R e k l a m a

Mieszkańcy Sobolowa interweniują ws. rozjeżdżania lasów przez quady i motocykle

-

Mieszkańcy wsi Sobolów w gminie Łapanów apelują o podjęcie kroków mających na celu egzekwowanie zakazu wjazdu pojazdów silnikowych (motocykli crossowych, quadów, samochodów terenowych) na tereny leśne. Pismo w tej sprawie wysłali do Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, Nadleśnictwa Brzesko i Leśnictwa Chrostowa.

Interwencja dotyczy terenów należących do Leśnictwa Chrostowa: lasy na terenie wsi Sobolów (Sieradzka), Kamyk (Kamyk Wierzchowina), Zonia, Chrostowa, Dąbrowica, Chrosowa-Kopaliny, Stradomka, Cichawka itd.

Mieszkańcy zwrócili uwagę, że w ostatnich miesiącach proceder „nielegalnych rajdów” po lasach wyraźnie się nasilił.

Każdy weekend i dni wolne obfitują w leśne eskapady crossów i quadów. Lasy są rozjeżdżane, niszczone jest ich poszycie, a na wielu wzniesieniach odkryte i zniszczone od kół pojazdów terenowych i crossowych korzenie drzew. Także tereny leśne mające status zabytku jak np. „Koci Zamek” leżący na terenie przysiółka Sobolów-Sieradzka są zdewastowane od kół – napisali mieszkańcy wsi Sobolów.

Pojazdy te są zagrożeniem nie tylko dla flory i fauny, ale także dla legalnych użytkowników lasów. Poruszają się zazwyczaj w sposób agresywny, głośny, emitują dużą ilość spalin, szczególnie na stromych podjazdach. Ciągły ryk silników jest także uciążliwy dla mieszkańców wsi sąsiadujących z lasami – przekazali mieszkańcy.

Pismo adresowane do policji i leśnictwa zawiera prośbę o podjęcie wspólnych działań polegających na zastosowaniu środków zapobiegawczych (fotopułapki, tablice informacyjne, znaki zakazu itp.) oraz dodatkowe patrole, czy kontrole policyjne.

Mieszkańcy podali też przykładowe lokalizacje, gdzie poruszają się pojazdy, a także najczęstsze godziny przejazdów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia