R e k l a m a

Wybory 2023. Radosław Macoń jednak startuje. Drugi kandydat z Bochni do Senatu

-

Na razie nigdzie nie kandyduję. Tak se tylko wiszę” – informował w niedawnej kampanii banerowej Radosław Macoń, lider partii Nowa Nadzieja w regionie tarnowskim. Mamy jednak potwierdzenie, że ma on być kandydatem Konfederacji do Senatu.

Wraz z rozpoczęciem kampanii wyborczej partie zbierają podpisy poparcia pod listami kandydatów do Sejmu oraz Senatu. Konfederacja niedawno czyniła to na Rynku w Bochni, ale na swojej stronie internetowej udostępnia też specjalne formularze do wydruku dla osób, które chciałyby pomóc w tym procesie. Z formularza dla naszego, senackiego, okręgu nr 34, dowiadujemy się, że kandydatem Konfederacji ma tu być Radosław Macoń:

Zgodnie z przepisami, zgłoszenie każdego kandydata na senatora wymaga poparcia podpisami co najmniej 2 000 wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym.

Okręg wyborczy nr 34 obejmuje powiaty bocheński, brzeski, proszowicki i wielicki.

Dodajmy, że wcześniej start w wyborach do Senatu potwierdził starosta bocheński Adam Korta (jest kandydatem całej zjednoczonej opozycji w ramach tzw. paktu senackiego). Z pewnością o reelekcję walczyć będzie Włodzimierz Bernacki (PiS).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia