R e k l a m a

Rzezawa. 58-latka kierowała mając prawie promil alkoholu w organizmie

-

W poniedziałek (28 sierpnia) policjanci w całym województwie małopolskim prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. W akcji brali udział również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy kontrolowali trzeźwość kierowców na terenie powiatu bocheńskiego. Funkcjonariusze już w godzinach porannych ujawnili trzy osoby prowadzące swoje pojazdy na „podwójnym gazie”.

Od godziny 5:00 funkcjonariusze pełnili służbę na terenie gminy Rzezawa. Już 20 minut później w Krzeczowie zatrzymali do kontroli kierującą osobowym renaultem. 58-latka z powiatu brzeskiego została przebadana na trzeźwość, a jej wynik wskazał prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Kolejną kontrolę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podjęli o godzinie 6:45 w Rzezawie. Jadący nissanem mężczyzna został wylegitymowany i zbadany na zawartość alkoholu, którego miał w organizmie ponad 0,5 promila. 56-latek z powiatu brzeskiego nie mógł, zatem kontynuować swojej jazdy.

Około godziny 7:20 już na terenie Bochni do kontroli drogowej zatrzymany został 54-latek z Krakowa. Mężczyzna kierujący renaultem został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało ponad 0,5 promila.

Cała trójka straciła już uprawnienia do kierowania pojazdami. W najbliższym czasie za popełnione przestępstwo usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna, oraz obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Podczas działań bocheńscy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości prawie 400 kierowców.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia