R e k l a m a

Makulatura na misje. W sobotę zebrano prawie 27 ton papieru i tektury – ZDJĘCIA

-

Po wakacyjnej przerwie w sobotę 2 września przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni została przeprowadzona druga w tym roku zbiórka makulatury na misje. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Makulaturę przynosili do kontenerów dorośli, młodzież, dzieci i bardzo małe dzieci. Udało się zebrać 26 720 kg zużytego papieru i tektury.

Ponadto trzy osoby przekazały ofiary pieniężne. W sumie na wykończenie następnych klas szkolnych przekazano 5 700 zł. – Zbiórka makulatury przebiegała bardzo sprawnie, dzięki zaangażowaniu i ofiarnej pracy grupy wolontariuszy, osób dorosłych i młodzieży z parafii św. Jana Nepomucena, za co składamy im gorące podziękowania – podsumowuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT, oddział przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom za organizowanie zbiórek makulatury w swoich placówkach. Tym razem do akcji „Makulatura na misje” włączyły się: Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce, Ochronka Sióstr Służebniczek – Przedszkole Niepubliczne w Bochni. Do zbiórki włączyły się również: Parafia św. Małgorzaty w Dębnie i Parafia św. Stanisława BM w Zasowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Lipnicy Murowanej, Sport Relax – Sklep Sportowy, Galeria Rondo, Marek Machaj F.H. MAREX, Studio K w Łapczycy, Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni. Ze słowami wdzięczności zwracamy się do bocheńskich sklepów, instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o akcji „Makulatura na misje”. Dzięki sobotniej zbiórce i ludziom o otwartym sercu dzieci w szkole i przedszkolu będą się uczyć w dużo lepszych warunkach – przekazała Maria Ślusarz.

Szczególne słowa wdzięczności przesyła s. Kolbena – koordynatorka budowy Centrum Dziecka w Yuande – stolicy Kamerunu i informuje, że w czerwcu br. w przedszkolu i szkole podstawowej rok szkolny ukończyło 350 dzieci, w tym 29 uczniów szkołę podstawową i wszyscy zdali egzaminy do szkoły średniej. – S. Kolbena dziękuje za wszystko, co robimy, za trud w zbiórce makulatury i za każdy rodzaj pomocy dla biednych dzieci. Zapewnia nas o codziennej modlitwie w intencji wszystkich darczyńców, oraz prosi o modlitwę – dodała Maria Ślusarz.

Ofiary na budowę Centrum można również przekazywać na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia