R e k l a m a

Podbocheńska wędrówka II pętlą Trinitatis – ZDJĘCIA

-

W niedzielę odbyła się wędrówka zorganizowana przez bocheński oddział PTTK pod patronatem burmistrza Bochni w ramach projektu 95/770. Była to kolejna już w tym roku impreza urodzinowa miasta Bochni (770 lat) i oddziału PTTK (95 lat), na którą PTTK uzyskał dofinansowanie z Urzędu Miasta.

Miejscem zbiórki była lodownia na Plantach, nowa siedziba oddziału PTTK, skąd pod opieką prowadzącego przewodnika grupa kilkudziesięciu osób wyruszyła na spacer. Trasa wiodła obok tężni na Plantach Salinarnych, Muzeum Motyli w kierunku szybu Campi, potem przez Zielone Wzgórze, a następnie odcinek trasy prowadził szlakiem narciarskim przez las do szybu Trinitatis. Później wycieczka przeszła obok pomnika „Bacy”, mostu wiszącego na Rabie aż do celu swojej wędrówki: ośrodka TKKF „Raba” w Chodenicach.

Tam na przybyłych wędrowców czekał poczęstunek dla ciała i ducha. Były pyszne kiełbaski, gorąca herbata, przekąski, wspólne zabawy, konkursy i śpiewanie. Specjalnie na tę okazję został wydany śpiewnik piosenek turystycznych.

Wszyscy uczestnicy, starsi i młodsi, chętnie brali udział w przygotowanych konkursach i zabawach, a na najlepszych czekały nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Bochnia i PTTK Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia