Wybory: Bernacki do Senatu? Bukowiec, Kosturkiewicz, Mroczek do Sejmu?

-

Obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz szef struktur partii w naszym regionie – Włodzimierz Bernacki, w jesiennych wyborach ma ubiegać się o mandat senatora z okręgu Bochnia-Brzesko-Wieliczka. O politycznych układankach pisze dziś „Gazeta Krakowska”.

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że „jedynką” w wyborach do Sejmu w naszym okręgu będzie Anna Pieczarka (pisaliśmy o tym TUTAJ). Przed czterema laty liderem listy był Włodzimierz Bernacki, ale jak donosi dziś „GK”, w tych wyborach obecny poseł będzie kandydatem PiS do Senatu.

Tymczasem na 18-osobowej liście kandydatów do Sejmu oprócz otwierającej ją Anny Pieczarki, pewne miejsce mają mieć pozostali obecni posłowie PiS (Urszula Rusecka, Józefa Szczurek-Żelazko, Michał Wojtkiewicz, Wiesław Krajewski, Anna Czech). „Krakowska” sygnalizuje, że kandydatem z regionu bocheńskiego, którzy najpewniej się na niej również znajdzie, jest Stanisław Bukowiec, wymienia też byłego burmistrza i obecnego przewodniczącego bocheńskiej rady miejskiej Bogdana Kosturkiewicza oraz byłego wicestarostę Józefa Mroczka.

To wszystko oczywiście na razie informacje nieoficjalne. „GK” zaznacza, że oficjalny kształt 18-osobowej listy kandydatów partii do Sejmu ma być znany w przyszłym tygodniu.

Cztery lata temu PiS zdobył w naszym okręgu 6 z 9 mandatów. Mówi się, że w tych wyborach ma apetyt na siedem.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023