5 tys. zł ze spontanicznej kwesty dla małego Oliwiera

-

Gdy w piątek lotem błyskawicy rozchodziła się wiadomość o problemie 1-rocznego Oliwiera z Bochni, u którego zdiagnozowano padaczkę lekooporną, grupa prywatnych osób postanowiła z dnia na dzień zorganizować kwestę na jego leczenie. Pomocy udzieliła Fundacja Auxilium.

Wolontariusze oraz pomysłodawcy spontanicznej akcji kwestowali w sobotę 13 lipca w galerii Rondo. Udało się w ten sposób zebrać 4942,50 zł oraz 30 euro.

– Kwota zostanie przekazana na konto wskazane przez rodziców Oliwiera. Dziękujmy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę i wszystkim Darczyńcom! – poinformowała na facebooku Fundacja.

Tymczasem trwa zbiórka funduszy za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl. Na konto Oliwiera różne kwoty przelało już w sumie 1057 osób! Z ich wpłat uzbierało się aż 84 tys. zł!

Przypomnijmy, że potrzeba co najmniej 100 tys. zł na sfinansowanie specjalistycznej rehabilitacji chłopca, zakup stosownego sprzętu oraz badania genetyczne, które pomogłyby zdiagnozować przyczyny choroby i znaleźć właściwą metodę leczenia.

Oliwier nadal przebywa w jednym z krakowskich szpitali (trafił tam w zeszły czwartek). Dziś na oddziale były małe odwiedziny (zorganizowane przez lokalną fundację):

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu rodzice pojadą z chłopcem na badania do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, w sierpniu czekają go kolejne, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Nowe rondo w Tarnawie będzie nosić imię Janusza Kuliga? – ZDJĘCIA

Prawie 5 milionów złotych pochłonęła modernizacja dróg w gminach Żegocina, Trzciana oraz Łapanów, którą przeprowadził Powiat Bocheński. Przebudowano drogę powiatową w Łąkcie Górnej i...

Bochnia. Mercedes skosił wiatę przystankową i spadł na parking – ZDJĘCIA, WIDEO

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek o godz. 16:00 na ul. Brodzińskiego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Rezonans w bocheńskim szpitalu na początku przyszłego roku

W Szpitalu Powiatowym w Bochni trwają prace remontowe w pomieszczeniach, gdzie już niebawem powstanie Pracownia Rezonansu Magnetycznego. Jej uruchomienie to efekt starań...

Świąteczny kiermasz w Galerii Chełm – ZDJĘCIA

W Galerii Chełm (gmina Bochnia) otwarto bożonarodzeniowy kiermasz, na którym można zaopatrzyć się w unikalne prezenty i ozdoby świąteczne.

Kopalnia Soli Bochnia. Odnowiono ołtarz w kaplicy Św. Kingi

Dobiegły końca prace konserwatorskie prowadzone w znajdującej się w bocheńskiej kopalni kaplicy św. Kingi. To największa i najpiękniejsza kaplica znajdująca się w...

Artykuły promocyjne

Tlenoterapia już w Bochni! Jak skorzystać?

W Bochni rozpoczął funkcjonowanie gabinet, który oferuje korzystanie ze specjalnej komory przeznaczonej do tlenoterapii hiperbarycznej. "Leczenie tlenem" stosuje się coraz powszechniej nie...

Ogłoszenia

PRACA: Serwisant maszyn pakujących

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą  w branży maszyn pakującej. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: serwisant maszyn pakujących.

CO? GDZIE? KIEDY?

grudzień, 2019

20,060FaniLubię
661ObserwującyObserwuj
475SubskrybującySubskrybuj
X