5 tys. zł ze spontanicznej kwesty dla małego Oliwiera

-

Gdy w piątek lotem błyskawicy rozchodziła się wiadomość o problemie 1-rocznego Oliwiera z Bochni, u którego zdiagnozowano padaczkę lekooporną, grupa prywatnych osób postanowiła z dnia na dzień zorganizować kwestę na jego leczenie. Pomocy udzieliła Fundacja Auxilium.

Wolontariusze oraz pomysłodawcy spontanicznej akcji kwestowali w sobotę 13 lipca w galerii Rondo. Udało się w ten sposób zebrać 4942,50 zł oraz 30 euro.

– Kwota zostanie przekazana na konto wskazane przez rodziców Oliwiera. Dziękujmy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę i wszystkim Darczyńcom! – poinformowała na facebooku Fundacja.

Tymczasem trwa zbiórka funduszy za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl. Na konto Oliwiera różne kwoty przelało już w sumie 1057 osób! Z ich wpłat uzbierało się aż 84 tys. zł!

Przypomnijmy, że potrzeba co najmniej 100 tys. zł na sfinansowanie specjalistycznej rehabilitacji chłopca, zakup stosownego sprzętu oraz badania genetyczne, które pomogłyby zdiagnozować przyczyny choroby i znaleźć właściwą metodę leczenia.

Oliwier nadal przebywa w jednym z krakowskich szpitali (trafił tam w zeszły czwartek). Dziś na oddziale były małe odwiedziny (zorganizowane przez lokalną fundację):

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu rodzice pojadą z chłopcem na badania do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, w sierpniu czekają go kolejne, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Wybory do Sejmu. Szef PSL „jedynką” na liście w naszym okręgu

Na dzisiejszej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku ogłoszono liderów wspólnych list wyborczych tworzonych przez PSL i Koalicję Polską.

Londyn. Rozprawa ws. ekstradycji Czesława K. dopiero 1 października

1 października w londyńskim sądzie odbędzie się rozprawa ws. ekstradycji podejrzanego Czesława K., męża Grażyny Kuliszewskiej, której ciało w lutym...

Jarmark Wiśnickie Specjały i Festiwal Kapel Weselnych – ZDJĘCIA

W czwartek w Nowym Wiśniczu odbył się Jarmark Wiśnickie Specjały. Wydarzeniu towarzyszył IV Festiwal Kapel Weselnych. Zobacz galerię zdjęć.

Gmina Bochnia. Mieszkańcy wyprosili z zebrania „dwóch muszkieterów”

Zaskakujący przebieg miało zebranie wiejskie w Nieszkowicach Małych, które odbyło się tam w miniony wtorek. W pewnym momencie mieszkańcy sołectwa przegłosowali... wyproszenie...

Niedziela na Uzborni: Kowbojska Scena Letnia

A gdyby choć na chwilę przenieść się na dziki zachód? I sprawdzić czy na dzikim zachodzie żyją dziki! I czy są bardziej...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Dance&Fitness House w Bochni: Ruszyła sprzedaż karnetów na zajęcia

Ruszyła przedsprzedaż karnetów na zajęcia taneczne i akrobatyczne w Dance&Fitness House w Bochni. Jeśli kupicie karnet do...

PRACA w PROFITECT: Przedstawiciel handlowy

Firma Profitect z siedzibą w Bochni na ul. Partyzantów 23 zajmująca się produkcją wiązek elektrycznych poszukuje kandydatów...

Dni Gminy Borzęcin. Zaproszenie do koncertowej stolicy regionu – PROGRAM

CISAK&COLDWAVE, BETEO, GROMEE, KAEN, ELLIXIR, SHANTEL, WEEKEND, LANBERRY, ENEJ to gwiazdy tegorocznych, jubileuszowych X Dni Gminy Borzęcin...

CO? GDZIE? KIEDY?

sierpień, 2019

31sie21:00Ania Wyszkoni - koncertPożegnanie Lata w Gminie Rzezawa

Więcej wydarzeń
19,180FaniLubię
621ObserwującyObserwuj
X