R e k l a m a

Konfederacja: „PiS niszczy polski rynek pomp ciepła”

-

Karol Pęczek – „jedynka” Konfederacji w naszym okręgu wyborczym – wczoraj na konferencji prasowej w Sejmie mówił o projekcie rządowego rozporządzenia dotyczącego dotacji dla firm produkujących pompy ciepła (do podziału ma być 5 mld euro czyli 23 mld zł): – Okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość chce wspierać zagraniczne koncerny, bowiem warunki dofinansowania do pomp ciepła wykluczają polskie firmy.

O co chodzi, wyjaśnił drugi uczestnik konferencji, Marek Tucholski: – Te pieniądze mają trafić do firm, które inwestują w produkty i technologie do transformacji energetycznej w kierunku zeroemisyjności. Ale próg wejścia wynosi 110 mln euro, czyli pół miliarda złotych. Którą polską firmę stać na poniesienie takich kosztów? Ci, którzy są w branży, wiedzą, że żadnej! Więc to rozporządzenie ewidentnie sprzyja korporacjom międzynarodowym, a nie polskim firmom, które w podatkach zrzucają się na to, abyśmy finansowali budowę fabryk wielkich korporacji.

Tucholski zwracał uwagę, że duże zagraniczne firmy już są faworyzowane tym, że inwestują w specjalnych strefach ekonomicznych z niskimi stawkami podatkowymi. – Rząd PiS, który ma pełne usta frazesów o tym, że wspiera polskich przedsiębiorców, że wspiera Polskę, tak naprawdę transferuje 5 mld euro do końca 2025 roku, bo do tego czasu będzie możliwość przeznaczenia tych środków, transferuje je wprost do korporacji, które zniszczą polskie firmy produkujące dobre polskie pompy ciepła.

Karol Pęczek nie ma wątpliwości: – Jest to ewidentny przykład nieuczciwej konkurencji i eliminowanie z rynku polskich przedsiębiorców. Premier Morawiecki, właśnie kosztem polskich przedsiębiorców, chce dofinansować obcy kapitał, który nie zapłaci w Polsce podatków.

Apel w tej sprawie wystosowała do odpowiedniego ministra także Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (więcej na ten temat w branżowym portalu – TUTAJ).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia