R e k l a m a

Napastnicy grozili sprzedawcy nożem i zniszczyli towar

-

Policjanci z Gdowa zostali wezwani do jednego ze sklepów spożywczych w powiecie wielickim, gdzie doszło do napadu. Dwóch mężczyzn groziło niebezpiecznym narzędziem sprzedawcy, natomiast jeden z nich uszkodził towar o wartości ok. 1 tys. zł. Działania gdowskich funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 35-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego oraz 35-letniego mieszkańca gminy Biskupice.

W środę 25 września ok. godziny 13:30, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie otrzymał zgłoszenie, że do jednego ze sklepów na terenie gminy Biskupice wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli grozić sprzedawcy. Jeden ze sprawców miał w ręce nóż. Agresywny mężczyzna, zdemolował część towaru na półkach sklepowych powodując straty w wysokości ok. 1 tys. złotych. Następnie sprawcy uciekli.

Policjanci zabezpieczyli ślady oraz znajdujący się w sklepie monitoring, ponadto przesłuchali świadków zdarzenia. Działania gdowskich policjantów pozwoliły na wytypowanie oraz zatrzymanie 35-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, który zatrzymany został już następnego dnia po zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Na wniosek wielickiej prokuratury sąd wobec 35-letniego sprawcy przestępstw zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Ponieważ przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzili czynności w związku z wytypowaniem i zatrzymaniem drugiego sprawcy. Ustalili,  że jest to 35-letni mieszkaniec gminy Biskupice, który wcześniej karany był za podobne przestępstwa. Drugi ze sprawców zdarzenia został zatrzymany 4 października. Usłyszał  zarzut kierowania gróźb karalnych, a czynu tego również dopuścił się w warunkach recydywy. Prokurator wobec 35-letniego mieszkańca gminy Biskupice zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023