R e k l a m a

Bochnia. Konfederacja apeluje do rady miasta o odrzucenie podwyżki podatku od nieruchomości

-

Bocheński klub Konfederacji skierował do przewodniczącego rady miasta oraz radnych pismo, w którym wyraża „zdecydowany sprzeciw dalszym próbom podwyżki podatku od nieruchomości, przewidzianych w projekcie uchwały Rady Miasta”. Chodzi o planowane podwyżki opisane przez Bochnianin.pl TUTAJ.

Konfederacja nie ma swojego przedstawiciela w radzie miasta, dlatego jej głos nie może wybrzmieć na sesji – dlatego po skierowaniu pisma do przewodniczącego rady, jego treść udostępniono mediom.

– Nasze stanowisko argumentujemy sporym obciążeniem podatkowym, z którym już teraz muszą mierzyć się mieszkańcy Bochni. Mimo sporej inflacji i niełatwej sytuacji gospodarczej, jaka spotkała Polaków po okresie pandemii i lockdownów, obciążenie podatkowe stale postępuje. Wpływa to niekorzystnie na sytuację materialną rodzin, pogłębiając panujące problemy gospodarcze – czytamy w piśmie.

Dalej sygnatariusz wyliczają: – Tylko w okresie 2020-2023 w Bochni zanotowano wzrost stawki podatku od nieruchomości dot. gruntów wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej o ponad 49%. Biorąc pod uwagę nowe, proponowane stawki, będzie to już wzrost wynoszący 71%. Zwiększeniu uległy także pozostałe stawki omawianego podatku. Kontynuacja działań polegających na dalszym zwiększaniu opodatkowania nieruchomości jeszcze bardziej pogłębi problemy finansowe gospodarstw domowych i pogorszy warunki funkcjonowania zarówno przedsiębiorców jak i osób fizycznych.

– Wobec tego zwracamy się do Radnych Miasta Bochnia oraz Przewodniczącego Rady Miasta Pana Bogdana Kosturkiewicza z prośbą i apelem o zaniechanie podwyżek podatku od nieruchomości prowadzących do wzrostu
obciążeń w budżetach domowych mieszkańców Solnego Grodu –
podkreślono w korespondencji.

Jednocześnie autorzy zasugerowali, by w trudnej sytuacji budżetowej miasta rozważono raczej ograniczenia wydatków samorządu, celem pozyskania oszczędności na załatanie dziury budżetowej. – Mieszkańcy Bochni nie mogą odpowiadać finansowo za marnotrawienie środków publicznych i niegospodarność magistratu.

Pod pismem podpisali się Kacper Głód – lider Klubu Konfederacji Bochnia oraz Radosław Macoń – lider Nowej Nadziei w okręgu tarnowskim.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc