R e k l a m a

Sekcja teatralna „Bochenek” walczy o nagrodę publiczności i czeka na głosy

-

Do 16 listopada można oglądać online i głosować na finałowe spektakle tegorocznego 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, a wśród nich przedstawienie najstarszej grupy sekcji teatralnej MDK „Bochenek”. Głosować można raz dziennie, spektakl z najwyższą liczbą głosów otrzyma nagrodę publiczności.

Spektakl „Trzeba czasem wyjść do ludzi. Bajka” sekcji teatralnej „Bochenek” działającej w Miejskim Domu Kultury w Bochni można było obejrzeć na żywo podczas tegorocznych Dni Bochni. Teraz może go obejrzeć każdy w dogodnym dla siebie czasie, a dodatkowo można pomóc młodym artystom zdobyć nagrodę publiczności. Warto więc po obejrzeniu przedstawienia poświęcić chwilę i zagłosować na utalentowanych bochnian i ich instruktorkę.

Jak głosować? Trzeba wejść na stronę: www.mcksokol.pl/bajdurek2023, wybrać spektakl „Trzeba wyjść między ludzi”, który startuje w konkurencji z numerem 1, kliknąć „głosuj”, wyskoczy okienko weryfikacji gdzie należy podać adres e-mail (na który przyjdzie link do potwierdzenia) i dalej postępujemy zgodnie z podawanymi instrukcjami. Ważne! Głos jest ważny dopiero po jego potwierdzeniu. Głosować można raz dziennie (liczy się adres e-mail).

Scenariusz spektaklu napisała Dominika Czarnecka prowadząca w bocheńskim domu kultury sekcję teatralną. Scenografię i kostiumy wykonała Bernadetta Gawąd plastyczka MDK, zaś oprawę muzyczną spektaklu przygotował Łukasz Zygmunt.

Scenariusz powstał w oparciu o sugestie uczestników sekcji teatralnej przekazywane podczas cotygodniowych zajęć. Dominika Czarnecka zebrała pomysły w całość tworząc humorystyczną opowieść z morałem: – Król samotnie spędza czas w swoim zamku. Znudzony monotonią wolno płynących dni postanawia wraz ze swoim sługą wyruszyć w podróż. W kolejnych miejscach poznaje dziwne postaci. Początkowo jest do nich sceptycznie nastawiony, jednak w obliczu zagrożenia przypomina sobie o poznanych w podróży osobach i prosi je o pomoc. Nowi znajomi łączą siły i wybawiają monarchę z opresji. Przesłanie jest takie, iż warto mieć przyjaciół, nawet jeśli bywają nużący, gdyż w kłopotach zawsze można się do nich zwrócić.

W spektaklu wystąpili:

  • Szymon Kędzior – książę Chrząszczysław Brzęczyszczykiewicz von Kędziorek,
  • Stanisław Zięba – sługa wierny Józek z Podlasia,
  • Dominika Baran – Dumna dama
  • Liwia Śmiałek – Gospocha z warzywami,
  • Anna Czarnecka – Kaśka,
  • Magdalena Sewiołek – Smutna księżniczka,
  • Anna Zuzia – Kaczmarka I,
  • Oliwia Kornaś – Kaczmarka II,
  • Maja Piotrowska – Wesoła Majka (gwiazda karczmy),
  • Alicja Zuzia – Wystraszona księżniczka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024