R e k l a m a

Laury dla Chóru Męskiego Cantores Sancti Nicolai z Bochni na festiwalu w Rumii

-

Chór Męski Cantores Sancti Nicolai pod kierunkiem dyrygent Justyny Hanusiak został nagrodzony Złotym Dyplomem podczas zorganizowanego pod koniec października 35 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii (pomorskie).

Zmagania konkursowe oceniało wybitne jury w składzie: dr Tomasz Fopke – Rada Chórów Kaszubskich – Wejherowo, prof. dr hab. Marek Gandecki – Akademia Muzyczna – Poznań,prof. dr hab. Eugeniusz Kus – Akademia Sztuki – Szczecin,prof. dr hab. Wioletta Miłkowska – Uniwersytet Muzyczny – Warszawa (Filia w Białymstoku),ks. dr Krzysztof Niegowski SDB– Uniwersytet Muzyczny – Warszawa,prof. dr hab. Marek Rocławski – Akademia Muzyczna – Gdańsk.

Do konkursu zgłosiły się zespoły z całej Polski, by rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach – zespoły chóralne i zespoły kameralne.

Podczas zmagań konkursowych chór Męski CSN z Bochni zaprezentował zróżnicowany repertuar religijny współczesnych kompozytorów za który został nagrodzony Złotym Dyplomem (tj. pierwsze miejsce) oraz wyróżnieniem i nagrodą pieniężną za wykonanie utworu w języku kaszubskim.

– Jestem niezwykle szczęśliwa i dumna z rezultatów jakie udało nam się osiągnąć podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii. Cieszę się, że trud jaki podjęliśmy przygotowując się do tego prestiżowego konkursu opłacił się i wracamy nagrodzeni! – dyrygent Justyna Hanusiak. – Przygotowaliśmy bardzo zróżnicowany i ambitny repertuar, który podczas konkursu chłopaki wykonały niezwykle emocjonalnie i przejmująco.

– Na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii wystąpiłam pierwszy raz rok temu, ale w zupełnie innym charakterze – chórzystki i asystentki dyrygenta. Od razu zwrócił moja uwagę bardzo wysoki poziom konkursu i dlatego postanowiłam podjąć wyzwanie i przyjechać w tym roku już jako dyrygent chóru męskiego Cantores Sancti Nicolai. Podobnie jak w poprzednich edycjach rywalizacja między najlepszymi polskimi zespołami była bardzo zacięta a różnice w punktacji na podium – minimalne – dodaje J. Hanusiak.

Wracamy z Kaszub szczęśliwi i zmotywowani do podejmowania dalszych ambitnych wyzwań. Przez zaledwie rok współpracy udało nam się osiągnąć bardzo dużo. Stale rozwijamy się, poznajemy i stawiamy sobie coraz wyżej wymagania. Dziękuje mojemu zespołowi za zaangażowanie, poświęcony czas i miłość do muzyki! – podsumowuje.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc