R e k l a m a

Finisaż pleneru malarskiego na Plantach: „Bochnia miasto, czy miasteczko” – ZDJĘCIA

-

W Kopalni Sztuki Bochnia odbył się finisaż wystawy prac powstałych podczas pleneru malarskiego zorganizowanego przy okazji XVI edycji Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. To dzieła 16 artystów, a wśród nich nazwiska znane i te które dopiero mogą zaistnieć na lokalnym rynku.

Plener malarski to część projektu „Bochnia miasto, czy miasteczko” zakładający udział uzdolnionych plastycznie uczniów szkół średnich, którzy pod okiem znanych lokalnych malarzy przedstawiali miejsca związane z Bochnią. Artyści malowali swoje dzieła na bocheńskich plantach podczas Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

Młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności pod opieką merytoryczną  lokalnych malarzy o ugruntowanej pozycji. Wykonane w trakcie warsztatów prace były prezentowane na wystawie w Kopalni Sztuki Bochnia, zaś finisaż był dobrą okazją do podziękowania nie tylko młodym artystom za udział, ale również profesjonalistom za to że chcieli podzielić się swoją pasją czy talentem z młodymi adeptami.

W plenerze wzięli udział artyści: Elżbieta Świder, Agnieszka Nosek, Agata Kufta – Pletty, Sylwia Wenska, Paweł Putowski, Adam Libera i Mirosław Malaca. Pod ich czujnym okiem pracowali uczniowie: Kornelia Rysak, Paulina Pawlikowicz, Julia Kalinowska, Wiktoria Dedio, Oliwia Kamyszek, Justyna Bondek, Krzysztof Opoka, Gabriela Stokłosa i Anna Florczyk.

Projekt „Bochnia miasto czy miasteczko” został zrealizowany przez Fundację Auxilium przy wsparciu Kopalni Sztuki Bochnia. Patronat nad projektem objął starosta bocheński, a sfinansowano go z budżetu Powiatu Bocheńskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia