R e k l a m a

Szpital w Bochni: Jarosław Kycia wygrał konkurs i pozostanie dyrektorem

-

Jarosław Kycia nadal będzie kierował bocheńskim szpitalem. Dotychczasowy szef placówki wygrał konkurs na to stanowisko, a zarząd powiatu formalnie zatwierdził już tę decyzję – dowiedział się Bochnianin.pl.

Do konkursu na dyrektora Szpitala Powiatowego im. Marty Wieckiej w Bochni zgłosiło się 6 kandydatów. Jeden odpadł z przyczyn formalnych, dwóch nie pojawiło się dziś przed obliczem komisji konkursowej na rozmowie kwalifikacyjnej.

Według informacji uzyskanych przez Bochnianin.pl, komisja jednogłośnie rekomendowała kandydaturę Jarosława Kyci. Po godz. 13:00 zebrał się zarząd powiatu, który dopełnił formalności. Tam również kandydatura przeszła jednogłośnie.

Jarosław Kycia kieruje bocheńskim szpitalem od 2012 roku. 6-letnia kadencja skończyła się 6 grudnia 2018 r. – od tamtej pory pełnił on obowiązki dyrektora, ale tak miało być jedynie do czasu wyłonienia nowego szefa placówki. On sam nie przystąpił do pierwszego rozpisanego konkursu – mówiło się, że prawdopodobnie odejdzie do sektora prywatnego.

Na skutek rozmaitych zawirowań minęło jednak pół roku, a nowego dyrektora wciąż nie było. Rozpisano drugi konkurs – do tego postępowania Jarosław Kycia już się zgłosił. I wygrał.

– 6-letnia kadencja rozpocznie się od momentu podpisania nowego kontraktu, którego warunki będą negocjowane w najbliższych dniach, co pozwoli formalnie zakończyć procedurę konkursu – poinformował w rozmowie z Bochnianin.pl Adam Korta, starosta bocheński.

Uchwała powołująca na stanowisko może być podjęta za dwa tygodnie, pod warunkiem braku złożenia odwołań przez pozostałych kandydatów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc