R e k l a m a

Koncert Atomic Rooster w Bochni – ZDJĘCIA

-

Legendarny zespół progrockowy Atomic Rooster wystąpił w miniony poniedziałek (20 listopada) na scenie Bochnia Rocks, czyli w dużej sali kina Regis. Z pierwszego składu zespołu wystąpią wokalista Pete French i gitarzysta Steve Bolton.

Grupa Atomic Rooster powstała w Anglii w 1969 r. Jej założycielami byli: Vincent Crane – instrumenty klawiszowe, Nick Graham – bas i Carl Palmer – perkusja. W 1970 r. zespół nagrał swój debiutancki album „Atomic Rooster” i rozpadł się (C. Palmer założył z K. Emersonem i G. Lake’em supergrupę ELP).

W 1971 roku zespół, w skład którego wchodzili Pete French (znany z grupy Cactus) na wokalu, Steve Bolton (m.in. The Who, Bob Dylan, Dawid Bowie) na gitarze, Ric Parnell na perkusji i Vincent Crane na klawiszach, koncertowali we Włoszech, potem w Ameryce i Kanadzie. Ten skład zakończył międzynarodową trasę koncertową, występując we wrześniu 1971 roku na koncercie charytatywnym na Oval Cricket Ground, występując dla około 65-tysięcznej publiczności, wspierając The Faces i The Who.

W Bochni Atomic Rooster wystąpili w składzie:

  • Steve Bolton (The Who, Bob Dylan, David Bowie) – gitara (1971-1972, 2016 – obecnie)
  • Adrian Gautrey – klawisze I (2017 – obecnie)
  • Shug Millidge – gitara basowa (2016 – obecnie)
  • Paul Everett – bębny (2019 – obecnie).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc