Wybory. Urszula Augustyn „jedynką” Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu. „Trójką” Jacek Pająk

-

Koalicja Obywatelska przedstawiła we wtorek swoje „jedynki” na listach kandydatów w jesiennych wyborach do Sejmu. W okręgu nr 15 (Bochnia, Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Proszowice, Tarnów, Wieliczka) na pierwszym miejscu będzie doświadczona parlamentarzystka – Urszula Augustyn.

Urszula Augustyn to polska polityk, dziennikarka mediów katolickich, publicystka i pedagog, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, w 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Dla Bochni istotne było jej zaangażowanie w proces uzyskiwania przez kopalnię soli wpisu na listę UNESCO.

Koalicja Obywatelska poinformowała także, kto wystartuje z dwóch kolejnych pozycji. „Dwójką” będzie Robert Wardzała (były żużlowiec, który potem działał w tarnowskim samorządzie, w kadencji 2011-15 poseł na Sejm), a „trójką” Jacek Pająk – były starosta bocheński dwóch kadencji.

Listy wyborcze nie mają jeszcze ostatecznego kształtu.

– Przed nami jeszcze dużo pracy nad tymi listami – powiedział lider PO Grzegorz Schetyna na dzisiejszej konferencji prasowej. – 14 sierpnia będziemy domykać listy do Sejmu i akceptować listy do Senatu, 17 sierpnia odbędą się rady krajowe ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską, zaakceptujemy wtedy całą konstrukcję list i rozpoczniemy proces rejestracji komitetu wyborczego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X