R e k l a m a

Nowa obwodnica Brzeska ma powstać w ciągu 4 lat

-

– W ciągu czterech lat powstanie obwodnica Brzeska, która jednocześnie będzie fragmentem „Sądeczanki” – zapowiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Brzesku. Jednocześnie potwierdził, że dzięki zabiegom Józefy Szczurek-Żelazko, poseł PiS i jednocześnie sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, z obwodnicy będzie prowadził bezpośredni dojazd do Szpitala Powiatowego w Brzesku i planowanego w tym miejscu Centrum Bezpieczeństwa.

Konferencja prasowa, w której uczestniczył  także Tomasz Pałasiński dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA odbyła się w brzeskim biurze poselskim Józefy Szczurek-Żelazko.

– Szpital jest niezwykle ważną instytucją, musi być do niego dobry dojazd, stąd moje zabiegi, aby przy planowanej inwestycji, jaką jest obwodnica Brzeska i pierwszy etap drogi do Nowego Sącza, znalazło się bezpośrednie połączenie ze szpitalem i planowanym w tym miejscu Centrum Bezpieczeństwa – mówiła podczas spotkania Józefa Szczurek-Żelazko.

W tej chwili w sprawie drogi, która ma powstać do 2023 roku został złożony wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu drogi, która wyprowadzi ruch tranzytowy poza Brzesko.

– Będzie to droga dwujezdniowa. Ma być tak zaprojektowana, aby od strony Nowego Sącza możliwy był wjazd i wyjazd w kierunku powstającego Centrum Bezpieczeństwa. To zdecydowanie skróci drogę służbom ratowniczym – mówi Tomasz Pałasiński dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia