Gmina Bochnia. Zastępca wójta Ewelina Makowska o kontroli w ośrodkach zdrowia

-

Radni gminy Bochnia zatwierdzili na poniedziałkowej sesji roczne sprawozdanie finansowe Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Przy okazji zastępca wójta Ewelina Makowska skomentowała pozytywne wyniki kontroli w ośrodkach zdrowia przeprowadzonej przez urzędników wojewody, wrzucając kamyczek do ogródka opozycji.

O zakończonej kontroli i jej wynikach informowaliśmy już w Bochnianin.pl. Kontrolerzy stwierdzili jedynie drobne uchybienia formalne, które powinny zostać skorygowane. Więcej na ten temat TUTAJ.

Dlatego dyrekcja ośrodka i władze gminy nie kryją zadowolenia. Sytuacja w GZOZ to bowiem punkt zapalny w relacjach z radnymi opozycyjnymi. W ostatnich tygodniach nastąpiła eskalacja napięcia: dyrekcja GZOZ pozwała trójkę radnych z klubu „Chcemy Dobrego Gospodarza” do sądu, zarzucając im, że swoimi działaniami i wystąpieniami pomawiają instytucję. Strony spotkały się już na sali sądowej w połowie lipca, na pierwszym posiedzeniu pojednawczym. Więcej szczegółów znajdziecie w Bochnianin.pl – TUTAJ.

Na poniedziałkowej sesji zastępca wójta Ewelina Makowska, która jednocześnie pełni rolę przewodniczącej Rady Społecznej SPGZOZ, przywołała wyniki wspomnianej kontroli, dorzucając do tego krótki komentarz:

– Na wniosek kilku radnych odbyła się kontrola z urzędu wojewódzkiego. Bardzo szeroko zakrojona. Chciałabym tutaj podkreślić, że nie stwierdzono jakichkolwiek nieprawidłowości ani w ośrodku zdrowia w Cikowicach, ani w ośrodku zdrowia w Stradomce podkreśliła. Przywołane filie nie są przypadkowe – z tych miejscowości pochodzi bowiem dwójka opozycyjnych radnych.

– Mam nadzieję, że druga kontrola, która też niebawem się rozstrzygnie, też będzie z pozytywnym wynikiem i mieszkańcy się przekonają i państwo radni też, bo tu też taka sytuacja miała miejsce, że niektórzy z radnych bardzo intensywnie się zajmują ratowaniem służby zdrowia, czy ośrodków zdrowia przed likwidacją, a po prostu nikt nie ma zamiaru niczego likwidować – skomentowała Ewelina Makowska. I dorzuciła: – Mam nadzieję, że kolejne kontrole też będą pozytywne, co po prostu pokaże przez podmiot zewnętrzny kto miał rację i jaki naprawdę był cel tej aktywności przez kilka miesięcy.

Na tę wypowiedź zareagował radny Izydor Wróbel z klubu „Chcemy Dobrego Gospodarza”:

To nie radni kierowali do województwa, żeby skontrolowano ZOZ. Myśmy kierowali sprawę do Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia i ta kontrola trwa. Dlaczego urząd wojewódzki kontrolował GZOZ – nie mam pojęcia. Dlatego bardzo proszę, żeby pani wyjaśniła, żeby pani to głośno powiedziała: to nie nasz wniosek podkreślił radny.

O piśmie radnych do NFZ pisaliśmy w Bochnianin.pl w marcu (zobacz TUTAJ). Obszerne wyjaśnienia władz gminy w kwestii podnoszonych zarzutów także znajdziecie w Bochnianin.pl – TUTAJ.

Na poniedziałkowej sesji sprawozdanie finansowe SPGZOZ radni przyjęli stosunkiem głosów 11:3 („przeciw” zagłosowali Stanisław Cefal, Witold Kowalski i Izydor Wróbel; nieobecny był Bogdan Trzósło).

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Wybory do Sejmu. Szef PSL „jedynką” na liście w naszym okręgu

Na dzisiejszej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku ogłoszono liderów wspólnych list wyborczych tworzonych przez PSL i Koalicję Polską.

Londyn. Rozprawa ws. ekstradycji Czesława K. dopiero 1 października

1 października w londyńskim sądzie odbędzie się rozprawa ws. ekstradycji podejrzanego Czesława K., męża Grażyny Kuliszewskiej, której ciało w lutym...

Jarmark Wiśnickie Specjały i Festiwal Kapel Weselnych – ZDJĘCIA

W czwartek w Nowym Wiśniczu odbył się Jarmark Wiśnickie Specjały. Wydarzeniu towarzyszył IV Festiwal Kapel Weselnych. Zobacz galerię zdjęć.

Gmina Bochnia. Mieszkańcy wyprosili z zebrania „dwóch muszkieterów”

Zaskakujący przebieg miało zebranie wiejskie w Nieszkowicach Małych, które odbyło się tam w miniony wtorek. W pewnym momencie mieszkańcy sołectwa przegłosowali... wyproszenie...

Niedziela na Uzborni: Kowbojska Scena Letnia

A gdyby choć na chwilę przenieść się na dziki zachód? I sprawdzić czy na dzikim zachodzie żyją dziki! I czy są bardziej...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Dance&Fitness House w Bochni: Ruszyła sprzedaż karnetów na zajęcia

Ruszyła przedsprzedaż karnetów na zajęcia taneczne i akrobatyczne w Dance&Fitness House w Bochni. Jeśli kupicie karnet do...

PRACA w PROFITECT: Przedstawiciel handlowy

Firma Profitect z siedzibą w Bochni na ul. Partyzantów 23 zajmująca się produkcją wiązek elektrycznych poszukuje kandydatów...

Dni Gminy Borzęcin. Zaproszenie do koncertowej stolicy regionu – PROGRAM

CISAK&COLDWAVE, BETEO, GROMEE, KAEN, ELLIXIR, SHANTEL, WEEKEND, LANBERRY, ENEJ to gwiazdy tegorocznych, jubileuszowych X Dni Gminy Borzęcin...

CO? GDZIE? KIEDY?

sierpień, 2019

31sie21:00Ania Wyszkoni - koncertPożegnanie Lata w Gminie Rzezawa

Więcej wydarzeń
19,181FaniLubię
621ObserwującyObserwuj
X