Gmina Bochnia. Zastępca wójta Ewelina Makowska o kontroli w ośrodkach zdrowia

-

Radni gminy Bochnia zatwierdzili na poniedziałkowej sesji roczne sprawozdanie finansowe Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Przy okazji zastępca wójta Ewelina Makowska skomentowała pozytywne wyniki kontroli w ośrodkach zdrowia przeprowadzonej przez urzędników wojewody, wrzucając kamyczek do ogródka opozycji.

O zakończonej kontroli i jej wynikach informowaliśmy już w Bochnianin.pl. Kontrolerzy stwierdzili jedynie drobne uchybienia formalne, które powinny zostać skorygowane. Więcej na ten temat TUTAJ.

Dlatego dyrekcja ośrodka i władze gminy nie kryją zadowolenia. Sytuacja w GZOZ to bowiem punkt zapalny w relacjach z radnymi opozycyjnymi. W ostatnich tygodniach nastąpiła eskalacja napięcia: dyrekcja GZOZ pozwała trójkę radnych z klubu „Chcemy Dobrego Gospodarza” do sądu, zarzucając im, że swoimi działaniami i wystąpieniami pomawiają instytucję. Strony spotkały się już na sali sądowej w połowie lipca, na pierwszym posiedzeniu pojednawczym. Więcej szczegółów znajdziecie w Bochnianin.pl – TUTAJ.

Na poniedziałkowej sesji zastępca wójta Ewelina Makowska, która jednocześnie pełni rolę przewodniczącej Rady Społecznej SPGZOZ, przywołała wyniki wspomnianej kontroli, dorzucając do tego krótki komentarz:

– Na wniosek kilku radnych odbyła się kontrola z urzędu wojewódzkiego. Bardzo szeroko zakrojona. Chciałabym tutaj podkreślić, że nie stwierdzono jakichkolwiek nieprawidłowości ani w ośrodku zdrowia w Cikowicach, ani w ośrodku zdrowia w Stradomce podkreśliła. Przywołane filie nie są przypadkowe – z tych miejscowości pochodzi bowiem dwójka opozycyjnych radnych.

– Mam nadzieję, że druga kontrola, która też niebawem się rozstrzygnie, też będzie z pozytywnym wynikiem i mieszkańcy się przekonają i państwo radni też, bo tu też taka sytuacja miała miejsce, że niektórzy z radnych bardzo intensywnie się zajmują ratowaniem służby zdrowia, czy ośrodków zdrowia przed likwidacją, a po prostu nikt nie ma zamiaru niczego likwidować – skomentowała Ewelina Makowska. I dorzuciła: – Mam nadzieję, że kolejne kontrole też będą pozytywne, co po prostu pokaże przez podmiot zewnętrzny kto miał rację i jaki naprawdę był cel tej aktywności przez kilka miesięcy.

Na tę wypowiedź zareagował radny Izydor Wróbel z klubu „Chcemy Dobrego Gospodarza”:

To nie radni kierowali do województwa, żeby skontrolowano ZOZ. Myśmy kierowali sprawę do Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia i ta kontrola trwa. Dlaczego urząd wojewódzki kontrolował GZOZ – nie mam pojęcia. Dlatego bardzo proszę, żeby pani wyjaśniła, żeby pani to głośno powiedziała: to nie nasz wniosek podkreślił radny.

O piśmie radnych do NFZ pisaliśmy w Bochnianin.pl w marcu (zobacz TUTAJ). Obszerne wyjaśnienia władz gminy w kwestii podnoszonych zarzutów także znajdziecie w Bochnianin.pl – TUTAJ.

Na poniedziałkowej sesji sprawozdanie finansowe SPGZOZ radni przyjęli stosunkiem głosów 11:3 („przeciw” zagłosowali Stanisław Cefal, Witold Kowalski i Izydor Wróbel; nieobecny był Bogdan Trzósło).

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MMP U-18. BSF nie obronił tytułu mistrzowskiego

Reprezentacja Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu pojechała w miniony weekend do Warszawy, by na turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 bronić tytułów...

Jak rewitalizować stare kopalnie i miasta górnicze? Ciekawe spotkanie w Muzeum

Czwartkowe Spotkanie Muzealne w dniu 20 lutego wypełniło niezwykle ważne, kompetentne i znakomicie skonstruowane wystąpienie dra Piotra Langera, pokazujące rozmaite drogi...

Bochnia. Na os. Jana pies zagryzł psa na oczach właścicielki

- Na osiedlu Jana w czwartek o godz. 5.30 pies w typie owczarka niemieckiego (ciemna sierść, białe łapki oraz biała końcówka ogona)...

Biblioteka. We wtorek Zbigniew Pikuła i „Zebrałem się w tomik”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą i promocję jego pierwszego tomiku pt. „Zebrałem się...

Bochnia naszych marzeń. Przypomnij sobie jakie masz marzenia, a dowiesz się kim jesteś

Każdy z nas na poszczególnych etapach życia ma swoje marzenia. Zmieniają się one w zależności od wielu czynników zewnętrznych zależnych, a najczęściej...

Artykuły promocyjne

Fotowoltaika. Jakie korzyści i oszczędności? Przyjdź na darmowe spotkanie w kinie REGIS!

Firma Edison Energia serdecznie zaprasza mieszkańców miasta oraz gminy Bochnia na spotkanie, które ma na celu przybliżenie...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

luty, 2020

20,609FaniLubię
683ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X