R e k l a m a

Urszula Augustyn do PiS: Zniszczyliście język i media publiczne – WIDEO

-

W Sejmie odbyło się dziś pierwsze czytanie projektu uchwały w sprawie zmian w mediach publicznych. „Publiczna radiofonia i telewizja całkowicie zatraciły swoją misję (…), stały się wyłącznie partyjnym nośnikiem przekazu, zaangażowanym otwarcie po jednej ze stron sceny politycznej” – zapisano w uzasadnieniu uchwały. Z mównicy mocno głos zabrała m.in. reprezentująca nasz okręg wyborczy posłanka Urszula Augustyn (Koalicja Obywatelska), która kilka kadencji temu sama była dziennikarką.

Parlamentarzystka odnosząc się do broniących m.in. „rzetelnych dziennikarzy TVP” oraz mediów publicznych w obecnym kształcie, przedstawicieli PiS, powiedziała:

– Jak się słucha takich wypowiedzi, to się człowiek zastanawia, czy my na pewno mówimy w tym samym języku. Bo jedna rzecz wam się udała znakomicie: zniszczyliście język, odebraliście słowom ich pierwotne znaczenie. Wy, PiS! Ani w waszych ustach „prawo” nie znaczy „prawo”, ani w waszych ustach „sprawiedliwość” nie znaczy „sprawiedliwość”. A na dodatek nagminne stosujecie taki zabieg, którym odwracacie fakty, kota ogonem. Tak jak pan Braun, który opowiada, że zaatakowała go kobieta, którą on napadł z gaśnicą.

– Powiem państwu szczerze, że myślałam, że mistrzem w kłamstwie i manipulacji jest Mateusz Morawiecki, ale okazuje się, że autorzy pasków w telewizji publicznej są równie zdolnymi i powinni razem z nim dzielić miejsce na podium – dorzuciła posłanka.

– Jak wy mówicie o zamachu na wolne media to my się wszyscy zastanawiamy, o czym wy w ogóle mówicie? Co to ma w ogóle znaczyć? Między waszymi mediami publicznymi, a prawdziwymi wolnymi mediami jest przepaść – i to jest przepaść waszego kłamstwa i propagandy. Zniszczyliście nie tylko media, ale zniszczyliście ludzi mediów. Dziennikarzy, którzy musieli się zwolnić z pracy, albo których wy zwalnialiście za to, że nie chcieli się podporządkować Waszym kłamstwom. Gdzie jest dzisiaj wspomniana już z tej mównicy radiowa Trójka? (…) – pytała retorycznie posłanka.

– Wszyscy Polacy mają prawo do mediów, które będą mówiły prawdę, a nie manipulowały podkreśliła Urszula Augustyn, po czym spuentowała nawiązując do początku swojej wypowiedzi: Dbanie o język ojczysty jest wyrazem patriotyzmu. Ale wam to jeszcze nie przyszło do głowy.

W głosowaniu Sejm zdecydował o dalszym procedowaniu projektu uchwały. Za jego odrzuceniem zagłosowali tylko przedstawiciele Kukiz15 oraz posłowie PiS (w tym z naszego okręgu: Norbert Kaczmarczyk, Wiesław Krajewski, Anna Pieczarka, Urszula Rusecka i Józefa Szczurek-Żelazko).

Pełna treść projektu uchwały – TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc