R e k l a m a

Posłanki PiS z naszego regionu też poszły bronić TVP

-

Wczoraj (wtorek) około godz. 22:00, kiedy Sejm ostatecznie głosował uchwałę dotyczącą naprawy mediów publicznych, na sali nie było ponad 100 posłów Prawa i Sprawiedliwości. Jak się okazało, udali się oni do siedziby TVP, by tam „bronić demokracji”. W tej grupie były też posłanki z naszego okręgu wyborczego: Anna Pieczarka, Urszula Rusecka oraz Józefa Szczurek-Żelazko.

Przegłosowana uchwała dotyczy „przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych” i m.in. „wzywa wszystkie organy państwa Rzeczpospolitej Polskiej do niezwłocznego podjęcia działań mających na celu przywrócenie ładu konstytucyjnego w zakresie dostępu obywateli do rzetelnej informacji i funkcjonowania mediów publicznych oraz w zakresie niezależności, obiektywizmu i pluralizmu”.

W uzasadnieniu do uchwały wyliczono wiele „grzechów” mediów publicznych z ostatnich lat, uzasadniając, że „wysoce naganna i niedopuszczalna aktywność mediów publicznych naruszająca wszelkie możliwe standardy dziennikarskie i etyczne (…), doprowadziła nie tylko do wielokrotnych zniesławień i naruszeń dóbr osobistych, ale także krzywd i cierpień ludzkich”.

W debacie poprzedzającej głosowanie projektu w pierwszym czytaniu głos zabrała m.in. posłanka z naszego regionu Urszula Augustyn (Koalicja Obywatelska). Zobacz tutaj: Urszula Augustyn do PiS: Zniszczyliście język i media publiczne – WIDEO

Ostateczne głosowanie nad uchwałą odbywało się kilka minut po godz. 22:00. Na sali nie było wówczas większości parlamentarzystów PiS:

Jak się szybko okazało, liczna grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości udała się do siedziby TVP przy ul. Woronicza, by tam, jak podkreślają we wpisach w mediach społecznościowych, „bronić polskich mediów”. Wśród tych parlamentarzystów znalazły się panie posłanki PiS z naszego okręgu wyborczego: Anna Pieczarka, Urszula Rusecka oraz Józefa Szczurek-Żelazko.

Natomiast panowie posłowie PiS reprezentujący nasz region – Norbert Kaczmarczyk i Wiesław Krajewski – zostali w Sejmie na głosowaniu.

Według informacji przekazywanych przez media, w nocy zdecydowano, że posłowie PiS będą pełnić w siedzibie PiS 10-osobowe dyżury.


Jak zagłosowała dziewiątka posłów z naszego regionu?

W ostatecznym głosowaniu nad uchwałą:

„Za” :

  • Urszula Augustyn (KO)
  • Robert Wardzała (KO)
  • Piotr Górnikiewicz (TD-Polska2050)
  • Władysław Kosiniak-Kamysz (TD-PSL)
  • Norbert Kaczmarczyk (PiS)
  • Wiesław Krajewski (PiS)
  • Anna Pieczarka
  • Urszula Rusecka
  • Józefa Szczurek-Żelazko

Poniżej pełna treść przyjętej przez Sejm uchwały wraz z uzasadnieniem:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc