R e k l a m a

Józefa Szczurek-Żelazko: Nasi wyborcy boją się każdego dnia pod rządami koalicji 13 grudnia

-

Reprezentująca nasz okręg wyborczy posłanka Józefa Szczurek-Żelazko (PiS) zabrała głos na zakończenie wczorajszych obrad Sejmu (w punkcie „oświadczenia”), oskarżając „koalicję 13 grudnia”, że sygnał TVP Info został wyłączony „żeby Polacy nie dowiedzieli się o decyzjach Unii Europejskiej, o których nie powinni się dowiedzieć”.

– Z rozpoczęciem X kadencji Sejmu wielu Polaków wiązało nadzieje, że dobre zmiany wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość i pozytywne skutki tych zmian staną się i będą ich udziałem przez następne lata. Dlatego też w naszym regionie, regionie tarnowskim, prawie 49% wyborców zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość – zaczęła posłanka Józefa Szczurek-Żelazko. – A czego się doczekali? Koalicji 13 grudnia*, w skład której wchodzi Platforma Obywatelska Tuska, PSL Kosiniaka-Kamysza, Polska 2050 Hołowni i Lewica Czarzastego.

– Ta koalicja 13 grudnia w ciągu 2 tygodni, szanowni państwo, dała radę złamać konstytucję, złamać kilkukrotnie zapisy ustaw i wprowadziła anarchię. Z dnia na dzień wyłączono sygnał Telewizji Polskiej. To rzecz niesłychana, której nie mogą zrozumieć mieszkańcy nie tylko ziemi tarnowskiej, naszego całego kraju, ale również krajów zachodniej Europy, bo u nich takie rzeczy się nie zdarzają. Takie rzeczy zdarzają się w Korei Północnej i w Rosji. Mamy teraz u nas standardy z tych krajów – stwierdziła parlamentarzystka.

– Szanowni Państwo! Wyłączono ten sygnał po to, żeby Polacy nie dowiedzieli się o decyzjach Unii Europejskiej, o których nie powinni się dowiedzieć, a które podejmuje się za przyzwoleniem rządu Tuska i Kosiniaka-Kamysza – oceniła Józefa Szczurek-Żelazko. – Mianowicie w tym samym czasie Unia Europejska wprowadza w życie pakt migracyjny. Co to oznacza? Otóż do Polski mogą być i będą relokowani migranci, którzy w sposób nielegalny dostali się do Europy. Jeżeli ich nie przyjmiemy, to będziemy ciężko pracować na ich utrzymanie w innych krajach Unii Europejskiej. Szanowni państwo, nasi wyborcy boją się każdego dnia pod rządami koalicji 13 grudnia, ale my zawsze będziemy bronić polskiej racji stanu.

– Szanowni Państwo! Zbliżają się długo oczekiwane święta Bożego Narodzenia. Te święta zawsze dają nam nadzieję. Życzę, żeby ta nadzieja na lepsze jutro zawsze się spełniała. Życzę państwu spokojnych świąt, spędzonych w gronie najbliższych – zakończyła posłanka.


* Obejmując rządy premier Donald Tusk nazwał partie tworzące nowy gabinet „Koalicją 15 Października”, nawiązując w ten sposób do daty wyborów parlamentarnych, w których wyborcy zdecydowali o zmianie władzy. Przedstawiciele PiS nazywają jednak te ugrupowania „Koalicją 13 grudnia”, co z kolei ma nawiązywać do daty zaprzysiężenia nowego rządu, ale przede wszystkim ma mieć pejoratywny wydźwięk poprzez skojarzenie z datą wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku.

Zobacz też: Urszula Augustyn do PiS: Zniszczyliście język i media publiczne – WIDEO

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia