R e k l a m a

Bochnia. Hospicjum stacjonarne nadal czeka na kontrakt – interwencja starosty w NFZ

-

Nowy budynek ZOL oraz hospicjum, otwarty uroczyście w listopadzie, przy ul. Karolina, wzbudza nadzieję na kompleksową opiekę medyczną. Zakład Opiekuńczo Leczniczy już teraz działa na pełnych obrotach, oferując wsparcie pacjentom wymagającym długotrwałej opieki medycznej i pielęgniarskiej. Jednak, w cieniu tego sukcesu, hospicjum stacjonarne wciąż oczekuje na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Starosta bocheński Adam Korta zwrócił się z oficjalnym pismem (z datą 21 grudnia) do Dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Elżbiety Fryźlewicz-Chrapisińskiej, zabiegając o pilne zakontraktowanie usług hospicjum stacjonarnego. To szczególnie istotne, gdyż 15 łóżek przeznaczonych dla pacjentów paliatywnych wciąż czeka na uruchomienie.

Warto przypomnieć, że Zakład Opiekuńczo Leczniczy spełnia oczekiwania pacjentów, oferując nowoczesne wyposażenie i wysoko wykwalifikowaną kadrę. Jednakże, kompleksowa opieka paliatywna, zwłaszcza dla dorosłych i dzieci, nadal pozostaje niewystarczająco dostępna na terenie powiatu.

– Zakład Opiekuńczo Leczniczy stanowi krok w dobrym kierunku, ale hospicjum stacjonarne jest równie niezbędne. Brak dostępu do stacjonarnych świadczeń hospicyjnych dla dorosłych i dzieci w naszym regionie sprawia, że hospicjum stanowiłoby nieocenione wsparcie dla pacjentów oraz ich rodzin — wyjaśnia Adam Korta, Starosta Bocheński.

Dyrekcja szpitala podpisała już kontrakt z NFZ, finansujący Zakład Opiekuńczo Leczniczy na pięć lat. Niemniej jednak, problem braku kontraktu na hospicjum stacjonarne pozostaje nierozwiązany.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc