R e k l a m a

22-latka z powiatu brzeskiego walczy o życie po wypadku na skuterze śnieżnym w Zakopanem

-

Do fatalnego wypadku doszło we wtorek 2 stycznia w Zakopanem. Młoda kobieta jadąc na skuterze śnieżnym nie opanowała maszyny zderzając się z drzewem. Wypadek spowodował u niej ciężkie obrażenia ciała, lekarze walczą o jej życie. Rzecznik prasowy zakopiańskiej policji potwierdził w rozmowie z Bochnianin.pl, że poszkodowana kobieta to mieszkanka powiatu brzeskiego.

We wtorek 2 stycznia 2024 roku tatrzańscy policjanci zostali powiadomieni o poważnym wypadku w terenie leśnym na obrzeżach Zakopanego. Ze zgłoszenia wynikało, że na wzgórzu Bachledzki Wierch młoda kobieta jadąc na skuterze śnieżnym uderzyła z impetem w drzewo doznając poważnych obrażeń ciała.

W trudno dostępny teren przyjechały służby ratownicze i policjanci. Strażacy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Nieprzytomna kobieta została przetransportowana na pokładzie śmigłowca TOPR na oddział neurologii Szpitala Powiatowego w Nowym Targu, gdzie lekarze walczą o jej życie.

– Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, a skuter śnieżny został zabezpieczony do dalszych badań przez biegłych – poinformował asp.sztab. Roman Wieczorek

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że grupa sześciu osób wypożyczyła skutery w pobliskiej wypożyczalni. Niestety żadna z osób nie posiadała kasku, a jak ustalili policjanci, dla niektórych z nich była to pierwsza jazda na skuterze śnieżnym. Do wypadku najprawdopodobniej doszło, gdy 22-latka wjechała na muldę, nie opanowała skutera, a poprzez utratę równowagi wcisnęła gaz i przyspieszając uderzyła z impetem w drzewo. Poszkodowana w chwili zderzenia była trzeźwa.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zakopiańska policja przypomina: jazda na skuterze śnieżnym wymaga odpowiedniego przygotowania i przeszkolenia przed rozpoczęciem jazdy. Pozostaje to w gestii przewodnika i obsługi wypożyczalni. Ponadto regulaminy wypożyczalni przewidują, że każdy użytkownik skutera śnieżnego powinien mieć założony na głowę kask ochronny. Jazda na skuterach śnieżnych jest dozwolona tylko w wyznaczonych miejscach i zabrania się jazdy nimi po drogach publicznych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia