R e k l a m a

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 na spotkaniu z Prezydentem RP

-

Grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni wzięła udział w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Klub Jagielloński – twórców Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, w której od kilku lat uczniowie Mechanika odnoszą sukcesy.

W wydarzeniu 17 stycznia wzięli udział przedstawiciele 10 wytypowanych przez organizatora szkół – uczestników ANP – z całej Polski. Rozpoczęło się ono od ponad półtoragodzinnej rozmowy z prezydentem, podczas której Andrzej Duda odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. Nie zabrakło tych trudnych, odnoszących się do aktualnych politycznych wydarzeń i problemów – prezydent został między innymi poproszony o ocenę wypełniania przez siebie funkcji głowy państwa, stosunki polsko-amerykańskie w kontekście zmienienia wiz dla Polaków chcących wyjechać do USA czy znaczenie Polski na arenie międzynarodowej.

Następnie każda ze szkół miała możliwość zrobienia zdjęcia z Prezydentem. – My wykorzystaliśy ten moment również na wręczenie panu prezydentowi jednego egzemplarza gry Polski Piemont – naszego autorskiego pomysłu, który uzyskał wyróżnienie w zeszłorocznej edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu – relacjonują uczniowie.

Następnie, po poczęstunku, nasza grupa miała okazję porozmawiać z szefem gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztofem Szczerskim i posłuchać jak „od kuchni” wygląda organizacja spotkań głów państw. Ostatnim etapem wydarzenia było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego.

W spotkaniu z Prezydentem brali udział uczniowie: Weronika Baran, Anna Bijak, Magdalena Dragan, Julia Góra, Natalia Trojan, Kacper Krakowski, Mateusz Leśniak, Kamil Malinowski, Piotr Maciejowski (klasa 3L), Dawid Kokoszka (klasa 4K), oraz opiekun nauczyciel historii Marcin Kwiatek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia