R e k l a m a

Wraca Ekstraklasa. W niedzielę o 12:00 w Bochni pojedynek strzelców z Kostaryki

-

30 dni – łącznie tyle trwała przerwa od futsalowych emocji na bocheńskim parkiecie. Świąteczno-noworoczna pauza dobiega jednak końca, bo w niedzielę rozpoczyna się druga runda zmagań. Pierwszy mecz BSF ABJ Powiat Bochnia rozegra u siebie, podejmując We-Met Kamienicę Królewską.

We-Met to beniaminek tegorocznej kampanii Futsal Ekstraklasy. Mistrz I ligi gr.północnej po pierwszej rundzie plasuje się na 12. Pozycji. W 15 rozegranych spotkaniach uzbierał 14 punktów, na które złożyły cztery zwycięstwa, dwa remisy i dziewięć porażek. Zespół z Kaszub strzelił 55 bramek, a stracił 69.

Jak na razie najjaśniejszą postacią w kadrze naszych niedzielnych rywali jest Milinton Tijerino. Tak, ten Milinton, który przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy BSF! Kostarykanin jak dotąd na koncie zapisał 18 trafień i ex equo z naszym Minorem Cabalcetą oraz Pedrinho z Constractu jest liderem klasyfikacji strzelców.

Poza nim, ważną rolę w We-Mecie odgrywa jeszcze kilku zawodników. Brayan Mera, Kolumbijczyk, w przeszłości występujący w futsalowym Copa Libertadores, w tym sezonie popisał się czternastoma golami i jest drugim strzelcem ekipy z Kamienicy. Mateusz Madziąg to z kolei reprezentant Polski, który na koncie zapisał 7 goli i tyle samo asyst. Ważnym ogniwem jest także Mateusz Wesserling, mający w dorobku 6 goli.

Skład zimą wzmocnił Iuri Portugal. 19-letni Portugalczyk w pierwszej połowie sezonu reprezentował barwy Widzewa Łódź. Trenerem drużyny jest Miłosz Kocot – postać znana w polskim środowisku futsalowym, były szkoleniowiec AZS UŚ Katowice i futsalista. Jeszcze jako zawodnik, oprócz występów w Wiśle Krakbet Kraków czy GSF Gliwice, w przeszłości grał także dla drużyny w Bochni. Było to w latach 2012-2014.

Jedyne, a zarazem ostatnie bezpośrednie spotkanie pomiędzy bochnianami, a We-Metem, odbyło się 2 września. Był to pojedynek inaugurujący sezon 2023/24 Ekstraklasy, pokazywany na antenach TVP Sport. Po pełnym emocji widowisku ostatecznie górą okazał się BSF, zwyciężając 6:5. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Minor Cabalceta (2), Pedro Pereira (2), Sebastian Leszczak i Łukasz Biel.

Początek spotkania w niedzielę o godzinie 12:00, na hali widowiskowo–sportowej. Bilety w cenie 10 zł dostępne TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia