R e k l a m a

Tenisista z Bochni mistrzem Polski U-18

-

Wojciech Kasperski zdobył złoty medal Mistrzostw Polski do lat 18, które odbyły się na kortach tenisowych w Sobocie k/Rokietnicy. 18-latek stanął na najwyższym podium wraz z deblowym kolegą Szymonem Kielanem z Pabianic.

Bochnianin specjalizuje się w grze deblowej.

Dobre wyniki to nie tylko chęć, silna wola, dużo wyrzeczeń, ale przede wszystkim trening. Przed sezonem startowym codziennie mam po dwa treningi na korcie oraz stretching, trening na siłowni mam raz w tygodniu. Ponadto muszę dbać o przygotowanie fizyczne. W trakcie startów jest więcej treningów technicznych – mówi Wojtek Kasperski.

W turnieju W. Kasperski/Sz. Kielan rozstawieni byli z „jedynką”. W pokonanym polu pozostawili pary: A.Dec/D.Kuczyński 6:3 ,7:6(2), M. Politowicz/J. Wajdemajer 7:6(8), 6:4, A. Chudy/Gabriel Biliński 6:4, 6:3 co dało im awans do finału.

Mecz o złoto stał na wysokim poziomie i obfitował w długie, ciekawe wymiany. Po 1,5 godzinnych zmaganiach wygrali z duetem J. Szajrych/M. Wargocki 5:7, 6:4 [10:4].