R e k l a m a

Nowym wicewojewodą jednak Elżbieta Achinger, nie Adam Korta?

-

– Funkcję wicewojewody małopolskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej ma objąć Elżbieta Achinger – przekazał dziś portal Onet, powołując się na nieoficjalne informacje lokalnego serwisu KRKnews.pl. Taką wiadomość podało, wskazując na swoje źródła, także Radio Kraków. Oficjalnych potwierdzeń nie ma.

Zgodnie z ustaleniami partii tworzących Koalicję 15 Października wojewodą małopolskim został Krzysztof Klęczar z PSL, a jego zastępcami mają zostać przedstawiciele Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej.

W przypadku tej pierwszej formacji sprawa jest jasna – będzie to Ryszard Śmiałek. Po stronie Koalicji Obywatelskiej od początku na giełdzie nazwisk jest kilka kandydatur – wśród nich starosta bocheński Adam Korta. W ostatnich dniach nieoficjalne sygnały wskazywały na to, że to właśnie on miałby objąć to stanowisko. Sam wojewoda Krzysztof Klęczar powiedział w piątek na antenie Radia Kraków, że „wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują”, że wicewojewodą będzie starosta Korta.

Od początku „w grze” jest również kandydatura Elżbiety Achinger – to była posłanka PO (w latach 2011-15), obecnie radna sejmiku województwa małopolskiego.

Według Radia Kraków Elżbieta Achinger ma być powołana na stanowisko jutro (wtorek).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc