R e k l a m a

Wybory do Sejmu: Mariusz Zając kandydatem PiS?

-

Za kilka dni Prawo i Sprawiedliwość ma ogłosić listę kandydatów do Sejmu. Na tarnowskiej liście będzie 18 nazwisk. Z nowych przecieków wynika, że jednym z kandydatów będzie Mariusz Zając, radny powiatu bocheńskiego i dyrektor Krytej Pływalni w Proszówkach.

Z aktualnych przecieków nadal wynika, że Anna Pieczarka ma przewodzić liście PiS. Doszło jednak do przetasowań na kolejnych miejscach. W pierwszej trójce mają być same kobiety. Oprócz Anny Pieczarki – Józefa Szczurek-Żelazko i Urszula Rusecka.

Pierwszemu z reprezentantów powiatu bocheńskiego, czyli Stanisławowi Bukowcowi („Porozumienie Gowina”), ma przypaść ósme miejsce.

Według nieoficjalnych informacji pod numerem dziewięć ma znaleźć się Mariusz Zając.

Sam zainteresowany tego nie potwierdza.

Nie potwierdzę tej informacji, ponieważ nie komentuję żadnych tematów związanych z wyborami, dopóki lista kandydatów nie jest oficjalnie opublikowana. Z tego co wiem ma być ogłoszona niebawem. Wtedy wszyscy, w tym ja, dowiemy się kto z Bochni będzie na tej liście – powiedział portalowi Bochnianin.pl Mariusz Zając.

TOP 10 listy PiS w okręgu tarnowskim (nieoficjalnie):

  1. Anna Pieczarka
  2. Józefa Szczurek-Żelazko
  3. Urszula Rusecka
  4. Wiesław Krajewski
  5. Michał Wojtkiewicz
  6. Piotr Sak
  7. Anna Czech
  8. Stanisław Bukowiec
  9. Mariusz Zając
  10. Norbert Kaczmarczyk

Z ustaleń Bochnianin.pl wynika, że na liście PiS znajdzie się jeszcze jedna osoba związana z Bochnią. Będzie to prawdopodobnie Bogdan Kosturkiewicz lub Józef Mroczek.

Oficjalną listę poznamy za kilka dni.

Według kalendarza wyborczego rejestracja komitetów wyborczych będzie trwała do 24 sierpnia, a rejestracja list z kandydatami do 3 września.

Wybory do parlamentu odbędą się 13 października.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc