W weekend Święto Gminy Lipnicy Murowana

-

Święto Gminy Lipnica Murowana oraz Dożynki Gminne zaplanowano na weekend 10-11 sierpnia. Wydarzenie to odbędzie się tradycyjnie na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej.

Na sobotni wieczór zaplanowano występ Zespołu Folklorystycznego ”CARUSIDDI E PICCIRDD” z Sycylii (Włochy) oraz festyn pod gwiazdami z zespołem muzycznym Motif Band.

Niedzielne świętowanie rozpocznie o godzinie 14.00 msza św. dożynkowa z poświęceniem wieńców żniwnych, po której już na stadionie sportowym odbędzie się druga część uroczystości. W programie m.in. konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz na wieniec dożynkowy publiczności, powiatowe obchody jubileuszu 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, koncert Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej, smakowita degustacja potraw przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, miasteczko zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji i niespodzianek.

Gwiazdą wieczoru tegorocznego święta, będzie Kabaret Kopydłów, znany m.in. z telewizyjnego programu „Spotkanie z balladą”. Tym razem komendant straży pożarnej z Kopydłowa wraz ze swoimi przyjaciółmi przyjedzie na dożynki do Lipnicy Murowanej, by bawić przybyłą tam publiczność.

Na zakończenie Święta Gminy wystąpi kolejna gwiazda: Mateusz Mijal z zespołem. Mateusz Mijal znany jest polskiej publiczności przede wszystkim z hitu „Winny”, który zaśpiewał wspólnie z mężem Sylwii Grzeszczak, Liberem. Pozostałe single: „Niech się ludzie śmieją”, „Coś na później” czy „Zabijasz mnie”, cieszą również się dużym zainteresowaniem. Oprócz koncertów Mijal komponuje i produkuje piosenki nie tylko dla siebie. Jego utwory wykonywane są także przez Natalię Szroeder czy Rafała Brzozowskiego. W maju wokalista ogłosił premierę swojego nowego singla „Wiem już czego chcę”.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X