R e k l a m a

Jodłówka. Wybuch butli z gazem, jedna osoba ranna – ZDJĘCIA

-

W nocy z czwartku na piątek w domu jednorodzinnym w Jodłówce w gminie Rzezawa doszło do wybuchu butli z gazem. Znajdujący się tam mężczyzna został ranny.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej 2 lutego o godz. 01:52.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu butli z gazem oraz że pali się w jej okolicy. Jedna osoba poszkodowana przytomna znajdowała się koło ogrodzenia – poinformowali bocheńscy strażacy.

Działania jednostek OSP i JRG polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu na palące się elementy w pobliżu butli i ugaszeniu pożaru. Następnie przy użyciu kamery termowizyjnej zakręcono butlę i wyniesiono ją na zewnątrz.

W międzyczasie ratownicy udzielili osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego, osoba poszkodowana po przebadaniu została zabrana do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Po zakończeniu działań ratowniczo-gaśniczych ponownie skontrolowano miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną budynek mieszkalny – nie stwierdzono występowania zagrożenia.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były do godziny 03:10.

W akcji ratunkowej brało udział kilkunastu strażaków z PSP w Bochni oraz OSP Rzezawa i OSP Jodłówka. Ponadto policja, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne.

Przyczyny wybuchu butli i pożaru ustala policja.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc