R e k l a m a

Żegocina. Spektakl „Rozplątać zamotane” grupy Odeon – ZDJĘCIA

-

W piątek w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie odbył się spektakl grupy teatralnej Odeon pt. „Rozplątać zamotane”. Za scenariusz i reżyserię humorystycznego przedstawienia utrzymanego w konwencji studia telewizyjnego odpowiedzialna jest Teresa Mrugacz.

Grupa Teatralna ODEON zrzesza mieszkańców gminy Żegocina oraz gminy Trzciana i składa się z 30 osób w różnym wieku – od dzieci, poprzez młodzież i dorosłych, aż po seniorów. Cały skład to amatorzy, którzy z powodzeniem realizują swoją pasję, jaką jest gra aktorska. Współpracuje z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, gdzie ma swoją bazę lokalową oraz gdzie przeprowadzane są próby. Grupa teatralna dysponuje sceną z zasuwaną kotarą, niezbędnym nagłośnieniem oraz oświetleniem. Własnymi siłami gromadzi także rekwizyty oraz stroje.

Nieformalna grupa teatralna działa już od 3 lat, z powodzeniem wystawiając sztuki, na które chętnie uczęszcza lokalna społeczność, za każdym razem wypełniając salę po brzegi. Grupa ta stanowi jedną z najliczniejszych grup działających na terenie gminy Żegocina, jest ponadto grupą międzypokoleniową – zrzesza osoby w wieku od 10 do 70 roku życia. Jest to grupa otwarta, a każda chętna osoba może zostać jej członkiem. Udział w grupie daje jej członkom możliwość kreatywnego spędzania wolnego czasu, przebywania w towarzystwie swoich rówieśników, wykorzystania pokładów swojej energii w pożyteczny sposób.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024