R e k l a m a

Jasełka na Spotkaniu Noworocznym w Stanisławicach – ZDJĘCIA

-

W sobotę 20 stycznia w Wiejskim Domu Kultury w Stanisławicach (gmina Bochnia) odbyło się Spotkanie Noworoczne, którego częścią były wystawiane przez grupę teatralną jasełka, przygotowane przez kierującą WDK Elżbietę Miękina.

W pięknie udekorowanej sali widowiskowej publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię świętej rodziny Marii i Józefa, szukających miejsca do schronienia, odnajdując je w stajence.

Całość przedstawienia tworzyły: scena nieba, piekła oraz scena współczesnej rodziny, przygotowującej się do przeżycia tego niezwykłego czasu, z jej radościami i smutkami. Punkt kulminacyjny to scena świętej rodziny z dzieciątkiem, gdzie przybyli z pokłonem trzej mędrcy, pasterze, dzieci. Całość widowiska przeplatana była kolędami.

– Wielkie brawa, jakie miały miejsce na zakończenie od uczestniczących w spotkaniu gości i mieszkańców należą się całemu zespołowi, a także zaangażowanych w sfinalizowanie przedsięwzięcia: pani Sołtys Lucynie Łach, Radzie Sołeckiej: Tomaszowi Łach, Anecie Kubas-Ćwierz; pani Magdalenie i Ireneuszowi Pajor, Lidii Zuzia, Ewie Szewczyk, Jolancie Wojas, Uli Fryczek, Oliwi Pajor, Ewelinie Cagiel, Ulrszuli Flasza – wylicza Elżbieta Miękina. – Na spotkaniu obecni byli Z-ca wójta Gminy Bochnia, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni, Dyrektor i Z-ca dyrektora ZSG w Stanisławicach, Prezes Firmy GPI w Stanisławicach oraz mieszkańcy.

źródłoinf. prasowa

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc