R e k l a m a

Seniorka z powiatu brzeskiego straciła oszczędności życia

-

Niemal każdego dnia policjanci otrzymują zgłoszenia od osób, które zostały oszukane metodą „na wnuczka” lub metodą „na policjanta”. Zagrożeni przestępstwem dokonywanym tym sposobem są zwłaszcza ludzie starsi i mieszkający samotnie. Oszuści wykorzystują ich łatwowierność, dobroć i ufność. W ubiegły wtorek, 12 lutego br. ofiarą oszustów padła 86-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego, która tym sposobem straciła blisko 63 000 złotych.

Kobieta została wybudzona ze snu, gdyż połączenie od oszusta podającego się za funkcjonariusza policji odebrała w nocy o godzinie 3:00. W trakcie rozmowy oszust poinformował seniorkę o tym, że jej wnuk spowodował wypadek drogowy w wyniku którego śmierć poniosła kobieta oraz że jedynym sposobem pomocy wnukowi jest przekazanie kaucji. W tle seniorka słyszała płaczącego mężczyznę proszącego „babcię” o pomoc.

Zaspana i zestresowana całą sytuacją seniorka uwierzyła w usłyszaną w słuchawce historię po czym po zebraniu zgromadzonych w domu oszczędności, w kwocie blisko 63 000 złotych, przekazała je przybyłej na miejsce, po niedługiej chwili, kobiecie podającej się za adwokata.

Przestępstwo to zostało zgłoszone brzeskim policjantom, którzy aktualnie poszukują sprawców.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia