R e k l a m a

Gmina Borzęcin: Rusza budowa Osiedla SIM w Łękach – ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE

-

W środę, 14 lutego w siedzibie Spółki SIM Małopolska w Brzesku podpisano umowę z wykonawcą na budowę czternastu budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej w miejscowości Łęki (gm. Borzęcin, powiat brzeski). W ramach zadania powstanie 28 lokali mieszkalnych 3-pokojowych o metrażu od 60 do 70 m2 wraz z infrastrukturą techniczną, niezbędnym układem komunikacyjnym i zagospodarowaniem terenu.

Wykonawcą robót jest firma eRSbet Sp z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu, która wykona zamówienie za kwotę 9 milionów 768 tysięcy 357, 34 złotych brutto. Termin realizacji zadania to 13 miesięcy od dnia podpisania umowy, co oznacza, że najemcy będą mogli wprowadzić się do mieszkań już w drugim kwartale 2025 roku.

Inwestycja prowadzona jest przez SIM Małopolska, spółkę szesnastu gmin i Krajowego Zasobu Nieruchomości. Program dedykowany jest tym osobom, które nie mają środków na zakup mieszkania lub budowę nowego domu, nie posiadają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową. Opiera się na najmie z możliwością dojścia do wykupu – wyjaśnia Janusz Kwaśniak, wójt Gminy Borzęcin.

To inwestycja, w ramach której powstanie w pierwszym etapie 14 budynków w zabudowie szeregowej, gdzie znajdzie się 28 mieszkań w układzie parter i poddasze. Będą to lokale wykończone „pod klucz”, gotowe do przyjęcia mieszkańców. Pozostaje tylko umeblować mieszkania i wprowadzić się. Całe osiedle będzie również zagospodarowane i wykończone – podkreśla Michał Lysy, prezes zarządu SIM Małopolska.

Czas na zrealizowanie całego kompleksu to 13 miesięcy. Rozpoczynamy prace w przyszłym tygodniu. Osiedle wyposażone będzie we wszystkie instalacje typu woda, prąd, gaz, instalacja fotowoltaiczna, kanalizacja sanitarna, a teren zostanie zagospodarowany. Powstanie m.in. plac zabaw i infrastruktura, która posłuży mieszkańcom tego osiedla – wylicza Mateusz Legutko, wiceprezes firmy eRSbet, wykonawcy projektu.

Miesięczny koszt najmu jest regulowany ustawowo i obecnie jego maksymalna stawka to niespełna 20 złotych za m2.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc