🔴 Futsal Ekstraklasa. Z piekła do nieba. Co za mecz! BSF pokonał Piasta Gliwice – relacja WIDEO

-

BSF ABJ Powiat Bochnia pokonał w poniedziałek na własnym parkiecie utytułowaną ekipę Piasta Gliwice 4:3, choć przegrywał już 0:3! Nieprawdopodobnie emocjonujące spotkanie transmitowała na żywo TVP Sport.

Bocheńska hala widowiskowo-sportowa wypełniła się tego wieczoru do ostatniego miejsca – nie wszyscy chętni dostali się na trybuny, bo zabrakło biletów. Kibice zadbali o stosowną oprawę przy prezentacji zespołów, a przez cały mecz gorąco dopingowali bocheńską drużynę.

Pierwsza połowa nie mogła ich jednak nastrajać optymistycznie – w twardej grze nieznaczną przewagę mieli goście, a co najważniejsze na przerwę do szatni schodzili prowadząc 2:0. Co gorsza, krótko po wznowieniu gry strzelili kolejnego gola – i chyba sami uwierzyli, że już złamali przeciwnika.

Tymczasem gospodarze niesieni dopingiem kibiców zdołali szybko odpowiedzieć trafieniem (Wojciech Przybył), które dodało im wiary w to, że nie są w tym meczu skazani jedynie na bezskutecznie bicie głową w mur. Od tej chwili mecz nabrał rumieńców, a akcje po obu stronach boiska wywoływały coraz bardziej ekspresyjne reakcje publiczności.

Emocje narastały – po trafieniach Kamila Surmiaka i kapitana Sebastiana Leszczaka niespodziewanie 4 minuty przed końcem był remis, a gracze BSF wyraźnie mieli apetyt na więcej.

O komplet punktów zamierzali grać też goście, którzy coraz bardziej napierali, grając także z dodatkowym zawodnikiem w polu. Podjęte ryzyko im się nie opłaciło, bo w 39. minucie, po przejęciu piłki Kamil Surmiak strzałem z własnej połowy wyprowadził Bochnie na prowadzenie 4:3, doprowadzając do absolutnej euforii wszystkich kibiców w hali.

Po ostatnim gwizdku pełne trybuny skandowały „Dziękujemy!”, a zawodnicy BSF zbijali piątki z kibicami, rozdawali autografy i fotografowali się z fanami. Zawodnikiem meczu został bramkarz Kevin Kollar, którego zresztą niektórzy kibice w przypływie entuzjazmu wyściskali.

Dawno w Bochni nie było tak dużego i tak porywającego widowiska sportowego.