R e k l a m a

Michał Hebda kandydatem na fotel burmistrza Niepołomic

-

Obecny zastępca burmistrza Niepołomic Michał Hebda wystartuje w wyborach na stanowisko szefa samorządu. – Pragnę być głosem każdego mieszkańca i pracować z taką samą determinacją zarówno dla mieszkańców centrum miasta, jak również dla tych, którzy zamieszkują najmniejsze sołectwa – zaznaczył w mediach społecznościowych.

Michał Hebda ma poparcie Romana Ptaka, który zrezygnował z walki o reelekcję (piszemy o tym TUTAJ). Wystartuje w barwach komitetu Porozumienie Samorządowe, ubiegając się równolegle także o mandat radnego.

Michał Hebda ma 33 lata, to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył studia podyplomowe z samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz zdobył tytuł MBA w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską na UJ poświęconą samorządowi terytorialnemu. Jest autorem publikacji naukowych dotyczących ustroju oraz zasad organizacji i funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, w biurach parlamentarnych posłów na Sejm RP, a także w sektorze prywatnym w międzynarodowych korporacjach.

W latach 2014 – 2020 był radnym Rady Miejskiej w Niepołomicach, a od 2018 do 2020 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Od 2020 roku jest wiceburmistrzem Miasta i Gminy Niepołomice ds. społecznych. Jest także przewodniczącym Stowarzyszenia Młodzi dla Niepołomic.

Dzień wcześniej oficjalnie ubieganie się o fotel burmistrza Niepołomic ogłosił Marcin Migas (obecnie radny miasta), który wystartuje z KWW Niepołomice Nasza Wspólna Gmina.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia