R e k l a m a

Wybory w gminie Bochnia. Jan Truś przedstawił kandydatów na radnych – WIDEO i LISTY

-

– Nie chcemy sprawować władzy, tylko chcemy wam służyć – powiedział w sobotę przy Via Regia Antiqua w Łapczycy kandydat na wójta gminy Bochnia Jan Truś. Przedstawił również kandydatów na radnych Rady Gminy Bochnia ze swojego komitetu oraz założenia programowe.

Miejsce konferencji prasowej wybrano nieprzypadkowo.

Zaczynamy tę kampanię w miejscu dla tej ziemi, dla gminy Bochnia, wyjątkowej, bo to ono pokazuje potencjał gminy, potencjał tych wszystkich miejsc, które wy jako mieszkańcy gminy zamieszkujecie. Tu jest bogactwo historyczne, tu jest wielkie dziedzictwo. Jesteśmy w miejscu, w którym prowadził dawny szlak królewski, stara droga Via Regia, to jest też miejsce, w którym ma swoją część szlak międzynarodowej drogi do Santiago de Compostela, szlak drogi św. Jakuba. Samo to pokazuje jak wiele cennych i istotnych miejsc znajduje się na terenie naszej gminy – powiedział na wstępie swojego wystąpienia Jan Truś, kandydat na wójta gminy Bochnia.

Gmina Bochnia potrzebuje rozwoju, potrzebuje dalszej, perspektywicznej i mądrej władzy, która będzie odpowiadać na potrzeby jej mieszkańców, która pozwoli im rozwijać się i żyć w przyjaznej gminie, ale też będzie gwarantem tego, że atrakcyjność i wyjątkowość tego miejsca zostanie utrzymana, że ten potencjał, walory historyczne, turystyczne i gospodarcze będą w tej gminie cały czas obecne, one się będą rozwijały i nie stanie się ta ziemia tylko i wyłącznie noclegownią dla okolicznych, większych miejscowości, które znajdują się wokół nas – stwierdził Jan Truś.

Mamy na to pomysł, mamy na to rozwiązania, a zdecydowaliśmy się wystartować w tych wyborach – mówię ja jako kandydat na wójta gminy Bochnia i to grono, ta wspaniała drużyna, które jest wokół mnie, na radnych gminy Bochnia – gdyż chcemy odpowiedzieć na wiele sygnałów, które docierają do nas z różnych stron od mieszkańców tej gminy. Oczekują mądrego, perspektywicznego, zrównoważonego rozwoju. Nie gwarantuje tego obecna władza. My jesteśmy do tego przygotowani i wierzymy, że jesteśmy w stanie te zadania i oczekiwania spełnić. Dlatego 7 kwietnia, kiedy państwo będziecie decydować o tym, czy chcecie kontynuacji obecnej władzy, czy chcecie zmian, rozwoju to zapraszamy, abyście zagłosowali na mnie i na tych kandydatów, którzy tutaj są z nami – zachęcał Jan Truś.

Naszym głównym celem jest pokazanie, że to co możemy robić dla was jest przede wszystkim służbą, a nie sprawowaniem władzy. Chcemy zmienić zupełnie kierunek, nastawienie się do tego co państwo od nas oczekujecie. Nie chcemy sprawować władzy, tylko chcemy wam służyć. To jest dla nas najważniejsze – podkreślił Jan Truś.

Mamy wiele mocnych sygnałów, mamy też na to wiele dowodów z codziennej rzeczywistości, że obecnie rządzący na czele z wójtem Markiem Bzdekiem zajmują się bardziej sobą niż wszystkimi mieszkańcami. Ich polityka jest bardzo często wybiórcza. Zadania, które realizują, często kosztowne, za pożyczone pieniądze, nie spełniają oczekiwań wszystkich mieszkańców. My to wszystko zmienimy. Dla nas ważny będzie priorytet całej gminy i te rzeczy będą dla nas najistotniejsze i najważniejsze do realizacji – mówił Jan Truś.

Kandydat na wójta gminy Bochnia przeczytał jeszcze 10 punktów – założeń programowych, do których on i kandydaci na radnych będą odnosić się w tej kampanii:

 1. Rozwój infrastruktury lokalnej.
 2. Inwestycje w edukację, kulturę i sport.
 3. Zapewnienie wysokiej jakości opieki zdrowotnej i społecznej.
 4. Poprawa warunków życia mieszkańców.
 5. Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój.
 6. Wsparcie dla lokalnej przedsiębiorczości.
 7. Rozwój turystyki lokalnej.
 8. Wsparcie dla rolnictwa i rozwój obszarów wiejskich.
 9. Bezpieczeństwo i porządek publiczny.
 10. Partycypacja społeczna i transparentność władzy lokalnej.

Jan Truś wzywa wójta Marka Bzdeka do debaty

– Zapraszam do debaty obecnego wójta. Uważam, że wiele by to wyjaśniło dla wyborców jednej i drugiej strony, jaki jest pomysł na rozwój gminy w następnych latach. Jeśli ktoś chce sprawować tak ważną funkcję, to powinien być gotowy do tego, aby stanąć przed mieszkańcami i publicznie, w obecności mediów, zaprezentować swój program – powiedział Jan Truś w rozmowie z dziennikarzami.

Kandydaci do Rady Gminy Bochnia – KWW Jan Truś – Przyjazna Gmina

Okręg wyborczy nr 1 (Proszówki, Baczków, Cikowice, Damienice):

 1. Katarzyna Serafin (Cikowice, 32 l.)
 2. Anna Goraj-Nowak (Baczków, 36 l.)
 3. Ewa Kasprzyk (Cikowice, 37 l.)
 4. Jacek Salamon (Proszówki, 59 l.)
 5. Stanisław Cefal (Damienice, 66 l.)
 6. Paweł Studziżba (Proszówki, 52 l.)
 7. Eryk Gawlik (Proszówki, 25 l.)

Okręg wyborczy nr 2 (Łapczyca, Pogwizdów, Stanisławice):

 1. Anita Własnowolska-Bielak (Łapczyca, 48 l.)
 2. Lucyna Łach (Stanisławice, 63 l.)
 3. Mariola Mucha (Pogwizdów, 50 l.)
 4. Małgorzata Kubas (Stanisławice, 51 l.)
 5. Marcin Korbut (Siedlec, 40 l.)
 6. Tadeusz Bembenik (Łapczyca, 73 l.)
 7. Jan Kasprzyk (Stanisławice, 35 l.)

Okręg wyborczy nr 3 (Buczyna, Nieszkowice Małe, Stradomka, Siedlec, Chełm, Moszczenica, Gierczyce, Dąbrowica, Grabina, Nieszkowice Wielkie, Wola Nieszkowska, Zawada, Nieprześnia):

 1. Mariola Pilch (Siedlec, 52 l.)
 2. Renata Prokop (Wola Nieszkowska, 51 l.)
 3. Marzen Czekaj (Stradomka, 35 l.)
 4. Witold Kowalski (Stradomka, 70 l.)
 5. Michał Flasza (Gierczyce, 38 l.)
 6. Rafał Stokłosa (Grabina, 54 l.)
 7. Jerzy Kluz (Moszczenica, 67 l.)
 8. Artur Tabor (Buczyna, 50 l.)

Okręg wyborczy nr 4 (Bessów, Bogucice, Cerekiew, Zatoka, Gawłów, Słomka, Krzyżanowice, Ostrów Szlachecki, Majkowice, Brzeźnica, Gorzków):

 1. Teresa Karecka (Ostrów Szlachecki, 41 l.)
 2. Gabriela Pląder (Majkowice, 22 l.)
 3. Karolina Bułat (Gawłów, 29 l.)
 4. Adam Boruta (Bogucice, 32 l.)
 5. Zbigniew Pikuła (Majkowice, 61 l.)
 6. Bogusław Majcher (Brzeźnica, 61 l.)
 7. Stefan Lekki (Gorzków, 56 l.)

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia