R e k l a m a

Burmistrz i zastępca wójta kandydują razem do Rady Powiatu

-

Ewelina Makowska oraz Stefan Kolawiński to najbardziej znane i rozpoznawalne nazwiska na listach kandydatów do Rady Powiatu przygotowanych przez komitet „Niezależni do Powiatu Bocheńskiego i Gminy”.

Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński zrezygnował z ubiegania się o czwartą kadencję na tym stanowisku, ale najwyraźniej nie chce całkowicie rozstawać się z samorządem. Będzie jedynką na liście „Niezależnych” w okręgu nr 1, czyli w mieście Bochnia. Do wzięcia jest tu w sumie 6 mandatów.

Gospodarz Bochni na razie nie prowadzi widocznej kampanii wyborczej. Inaczej jest w przypadku Eweliny Makowskiej, która już przygotowała swoje ulotki. Makowska to z zawodu radca prawny, absolwentka studiów podyplomowych MBA w specjalizacji zarządzanie w ochronie zdrowia, od 2014 roku jest zastępcą wójta gminy Bochnia (nadzoruje obsługę prawną urzędu, jednostki podległe i gminne spółki). – Jako niezależni mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego stworzyliśmy Komitet, którego ideą jest budowanie wspólnoty wolnej od partii politycznych, niezależnej i solidarnej. Będziemy pracować na rzecz rozwoju Naszego Powiatu. Dla nas ważne jest dobro społeczności lokalnej, a nie interes partyjny – czytamy w ulotce.

Ewelina Makowska jest jedynką w okręgu nr 2 – Gmina Bochnia (do podziału 4 mandaty). – Jako radna, zamierzam skutecznie pozyskiwać środki na ważne zadania odpowiadające potrzebom mieszkańców. W szczególności będę zabiegać o modernizację dróg powiatowych na terenie Gminy Bochnia, budowę chodników, ścieżek rowerowych oraz bezpiecznych przejść dla pieszych – deklaruje.


Stefan Kolawiński w swoim okręgu będzie walczył o głosy m.in. z jedynkami innych list: Jarosławem Marcem (KO), Krzysztofem Kokoszką (PiS), Radosławem Maconiem (KBC Nowa Nadzieja), Adamem Kortą (Nasza Wspólna Sprawa) i Anną Wojakiewicz (Wspólna Droga). W sumie o 6 mandatów rywalizować będzie tu 48 kandydatów.

W okręgu nr 2 (Gmina Bochnia) liderami list są: Jarosław Gucwa (KO), Tomasz Całka (PiS), Karol Serafin (KBC Nowa Nadzieja), Bernadetta Gąsiorek (NWS), Ewelina Makowska (Niezależni do Powiatu) oraz Rafał Rudka (Wspólna Droga). W sumie o 4 mandaty rywalizować będzie tu 35 kandydatów.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia