R e k l a m a

PiS: Już 6 lat temu proponowaliśmy budowę szkoły na os. Proszowskim – WIDEO

-

Na dzisiejszym popołudniowym briefingu prasowym komitet Prawo i Sprawiedliwość przedstawił swoich kandydatów do rady miasta z okręgu nr 3 (os. Chodenice, os. Proszowskie, os. Smyków, os. Karolina-Krzeczowska). Podczas spotkania poruszono m.in. kwestię budowy ośrodka sportowo-rekreacyjnego nad Rabą oraz nowej szkoły na Os. Proszowskim.

Briefing zorganizowano właśnie na błoniach, gdzie w przyszłości miałaby powstać nowa szkoła:

– Planujemy wybudować na tym obszarze zespół szkolno-przedszkolny, który jest niezwykle potrzebny dla mieszkańców północnej części miasta. Chcielibyśmy, aby dzieci, które tutaj zamieszkują, miały bliżej do szkoły, aby dzieci ze Smykowa, Krzyżanowic nie musiały dojeżdżać wiele kilometrów – powiedział Bogdan Kosturkiewicz. – Mamy tutaj potężny obszar, możemy etapować realizację tej inwestycji, czyli najpierw wybudować szkołę, a później, jeżeli będzie taka potrzeba, wybudować przedszkole – wskazywał.

– Myślę, ze ta inwestycja zyskała już przychylność także innych kandydatów, a chciałem państwu pokazać, że już 6 lat temu proponowaliśmy realizację tego zadania na osiedlu dodał Bogdan Kosturkiewicz pokazując ulotkę z poprzedniej kampanii wyborczej.

Kandydat Robert Gałka mówił z kolei o wykluczeniu komunikacyjnym, które dotyka mieszkańców północnej części miasta. – Trzeba przywrócić i zintensyfikować połączenia komunikacją miejską, głównie w okresie weekendowym – wtedy to wykluczenie zdaje się być wyjątkowo dotkliwe. Ludzie chcący dojechać do świątyń nie mają takiej możliwości. A ten problem będzie narastał wraz z rozwojem tego obszaru – wskazywał. Krótko poruszył również temat konieczności stworzenia profesjonalnej infrastruktury rowerowej.

Radny Marek Bryg mówił o rozwoju osiedla Chodenice, gdzie powstaje coraz więcej domów, i związanej z tym konieczności inwestycji w infrastrukturę drogową. Wspomniał też o kompleksie sportowym, który miałby powstać nad Rabą. – W mijającej kadencji udało się stworzyć trzywariantową koncepcję tego ośrodka – dwa boiska sportowe, basen otwarty, boiska do gry w piłkę – natomiast trzeba to skonsultować przede wszystkim z mieszkańcami, z klubami sportowymi, i do tego będę dążył jeżeli mieszkańcy udzielą mi ponownie zaufania.

Radna Zenona Banasiak wskazywała na konieczność budowy domu seniora i świetlicy na os. Smyków, pokazała też wizualizacje i projekt dotyczący budowy takich obiektów.

Na liście PiS z tego okręgu znajdują się również, nieobecni podczas spotkania: Elżbieta Rachwał, Marta Sosin oraz Marek Piotrowicz.

Ireneusz Sobas na zakończenie zwrócił uwagę, że z tego okręgu PiS ma obecnie 3 radnych i liczy na podobny wynik w nadchodzących wyborach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc