R e k l a m a

Briefing NWS ws. nowego zjazdu z obwodnicy Bochni i nowego mostu na Rabie – WIDEO

-

Komitet Nasza Wspólna Sprawa, którego liderem jest starosta bocheński Adam Korta, zorganizował dziś spotkanie z dziennikarzami w nietypowym miejscu – przy bocheńskiej obwodnicy, w okolicy miejsca, gdzie miałby powstać nowy zjazd w kierunku osiedla Panorama.

Staroście towarzyszyli kandydaci do rady powiatu bocheńskiego, startujący z list NWS.

Na początku briefingu starosta przypomniał, że w mijającej kadencji Powiat Bocheński zrealizował inwestycje związane z infrastrukturą drogową i mostową o wartości ponad 132 mln zł (z czego 92 mln zł udało się pozyskać ze środków zewnętrznych).

– To są gigantyczne środki, to są historyczne środki. Nigdy Powiat Bocheński, od 1999 roku, żaden zarząd, żadna rada powiatu, nie pozyskała takich środków i nigdy takie środki jak te w tej kadencji nie zostały wydatkowane na infrastrukturę drogową i mostową. To są fakty, to nie są fantasmagorie. Fakty, które pokazują, że jesteśmy skuteczni, że potrafimy pozyskiwać środki i skutecznie je wydawać – podkreślił gospodarz powiatu.

Adam Korta zaznaczył jednak, że wciąż wiele jest do zrobienia (przypomniał, że powiat bocheński ma w zarządzie ok. 300 km dróg). Podczas briefingu przedstawił dwa konkrety, do zrealizowania w przyszłej kadencji.

Nowy zjazd z obwodnicy Bochni

Pierwszy z nich związany jest z lokalizacją dzisiejszego briefingu prasowego. Chodzi o zjazd z obwodnicy w kierunku os. Panorama i połączenie go z ulicą Brzeźnicką. Takie dodatkowe skomunikowanie coraz bardziej rozrastającego się osiedla pozwoliłoby nieco odciążyć od ruchu kołowego centrum Bochni.

– Zleciliśmy już dokumentację projektową, jesteśmy na etapie zatwierdzonej dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i do końca tego roku powinniśmy uzyskać wszystkie zezwolenia, pozwolenia, które dają nam szansę i możliwość na to, że w roku 2025 będziemy mogli tą inwestycję realizować.

Jak przekazał Adam Korta, szacunkowa wartość inwestycji to 10-15 mln zł.

Budowa nowego mostu na Rabie

Drugim przedstawionym pomysłem jest idea budowy mostu na Rabie, który połączyłby dwie drogi powiatowe biegnące wzdłuż brzegów rzeki – w gminie Drwinia i gminie Bochnia.

– Mieszkańcy gminy Drwinia mają dość utrudniony dostęp do węzła autostradowego. W ostatnich dniach zostało otwarte postępowanie przetargowe na wielowariantową koncepcję projektową, która będzie łączyła te dwie drogi mostem na Rabie. W następnej kadencji na pewno nam się uda zrealizować dokumentację projektową – przekazał starosta bocheński.

– My jesteśmy komitetem, który nie tylko obiecuje, jesteśmy komitetem, który zadania realizuje. Dlatego obdarzcie nas zaufaniem, a zobaczycie, że te wszystkie obietnice, które przedkładamy w naszym programie zostaną zrealizowane – zakończył Adama Korta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc