R e k l a m a

Sensacja w Rzezawie. Już w I turze nowym wójtem został Zbigniew Biernat

-

Wygląda na to, że nie będzie potrzeby dogrywki w Rzezawie – wyborcy rozstrzygnęli wybory już w I turze, a na nowego gospodarza gminy wskazali Zbigniewa Biernata (na zdjęciu).

Tego raczej nikt się nie spodziewał. Co prawda pozycję obecnego wójta Mariusza Paleja w ostatnim czasie podkopały m.in. sprawa „pirolizy”, a tuż przed weekendem wyborczym informacja o wszczęciu postępowania komorniczego wobec gminy, ale jednak wydawało się, że duże, zrealizowane inwestycje powinny mu zapewnić co najmniej dwuetapową walkę o reelekcję. Tymczasem, choć kandydatów było czterech, sprawa rozstrzygnęła się w I turze.

Według nieoficjalnych danych z 11 komisji wyborczych, nowym wójtem zostanie Zbigniew Biernat, który uzyskał 52,73%.


Wyniki nieoficjalne:

  1. Zbigniew Biernat 2575 – 52,73%
  2. Mariusz Palej 1437 – 29,45%
  3. Piotr Koczanowski 655 – 13,42%
  4. Artur Słonina 212 – 4,35%

44-letni Zbigniew Biernat jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie studiował prawo na Wydziale Prawa i Administracji. Ukończył także studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej z zakresu szacowania nieruchomości. Od 2011 roku jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. W latach 2010-2014 był radnym rady gminy Rzezawa, potem w latach 2014-2018 radnym Rady Powiatu Bocheńskiego. Obecnie pełni funkcję radcy prawnego Starostwa Powiatowego w Bochni oraz prowadzi własną kancelarię. Angażuje się mocno w sprawy lokalnego sportu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia