R e k l a m a

Tomasz Stodolny w Radiu Kraków o II turach wyborów w Bochni i Niepołomicach

-

W II turze wyborów burmistrza Bochni zmierzą się kandydaci PiS i KO. – Taki partyjny pojedynek w finale wyborów w Bochni zdarza się po raz pierwszy. O ile od 20 lat w kolejnych wyborach zawsze w drugiej turze był reprezentant Prawa i Sprawiedliwości, o tyle zawsze miał rywala z lokalnego komitetuzwrócił uwagę w dzisiejszej rozmowie z Radiem Kraków Tomasz Stodolny, redaktor naczelny portalu Bochnianin.pl.

Przypomniał także, że „znaczek Koalicji Obywatelskiej dotąd w Bochni raczej nie przysparzał wielu punktów”. – Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że mógł on w pewien sposób przeszkadzać. Oczywiście to pewnego rodzaju przenośnia. Ostatni raz Platforma Obywatelska w tutejszej radzie miejskiej swoich przedstawicieli miała w kadencji 2010 – 2014, było ich wtedy czterech. Potem przez dwie kolejne kadencje nie miała nikogo. (…) Teraz w 21-osobowej radzie miasta ma ponownie cztery mandaty, co więcej kandydatka KO ma realne szanse zostać pierwszą w historii Bochni kobietą na fotelu burmistrza miasta.

Pytany o to jak mogą rozłożyć się głosy, które w pierwszej turze zostały oddane na innych kandydatów, Tomasz Stodolny odpowiedział:

– To jest spora zagadka, ponieważ gdy spojrzymy na liczby, to w pierwszej turze pana Ireneusza Sobasa, czyli reprezentanta Prawa i Sprawiedliwości poparło 2700 osób a panią Magdalenę Łacną 2400 osób, ale pozostałych pięciu kandydatów dostało w sumie aż 6 500 głosów, więc naprawdę ten tort do podziału jest spory. No i pytanie, czy zdecydują li tylko sympatie do poszczególnych partii, czy jednak różnice programowe, ale z kolei one są bardzo niewielkie, bo właściwie wszyscy kandydaci wskazywali te same problemy do rozwiązania, te same kierunki rozwoju…

– Na razie po tej pierwszej turze wyborów kandydaci troszeczkę schowali się i nie ma żadnych działań promujących. Myślę, że to wszystko jest przed nami i zacznie się dziać w przyszłym tygodniu – tym bardziej, że w przyszłym tygodniu, we wtorek, jest zaplanowana, organizowana przez portal Bochnianin.pl, debata kandydatów, więc będą mieli okazję skonfrontować się i zaprezentować wyborcom przed finałową rozgrywką.

Całość wywiadu do odsłuchania na stronach Radia Kraków. W jego drugiej części rozmawiano o sytuacji przed II turą wyborów w Niepołomicach – zobacz tutaj: Tomasz Stodolny: Taki partyjny pojedynek w finale wyborów w Bochni zdarza się po raz pierwszy

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia