R e k l a m a

Rusza PLAY-OFF i walka o mistrzostwo. W środę BSF podejmie Piasta Gliwice – WIDEO

Futsal Ekstraklasa

-

Już po raz 30. w historii rozgrywek FOGO Futsal Ekstraklasy wyłoniony zostanie Mistrz Polski. Kto tym razem stanie na najwyższym stopniu podium? W fazie play-off apetyty na ten laur posiada osiem klubów.

Już w najbliższą środę, 24 kwietnia rozpocznie się ostateczna rywalizacja o Mistrzostwo Polski. Do fazy play-off, podobnie jak rok temu, przystąpi osiem najlepszych klubów fazy zasadniczej. W rywalizacji do dwóch wygranych meczów poznamy najpierw półfinalistów, a następnie finalistów oraz zespoły, które między sobą rozstrzygną kwestię brązowego medalu. W wielkim finale o swojej sile udowodnić będzie trzeba już trzykrotnie! Kto tego dokona?

Nas najbardziej interesuje teraz oczywiście ćwierćfinałowa para Piast Gliwice – BSF ABJ Powiat Bochnia.

Choć Piast Gliwice wypracował sobie na tyle silną pozycję w FOGO Futsal Ekstraklasie, aby zaliczać go do „Wielkiej Trójki” w naszej lidze, to przed spotkaniem z BSF-em ABJ Bochnia na pewno nie może być pewnym swego. W pewnym sensie można nawet powiedzieć, że trafił najgorzej jak mógł. W tym sezonie, poza meczami z Rekordem Bielsko-Biała, przegrał bowiem właśnie tylko z drużyną z Małopolski i to wcale nie tak dawno, bo nieco ponad dwa miesiące temu. Jeśli dodamy do tego, że pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w Bochni, gdzie doszło do tego zdarzenia, zapowiada nam się naprawdę ciekawa rywalizacja.

Naturalnym faworytem będzie oczywiście Piast, gdzie praktycznie co nazwisko, to jakiś tytuł, nie ograniczając się nawet do naszego podwórka. Kyryło Cypun? Najlepszy bramkarz ostatnich Mistrzostw Europy. Vinicius Lazzaretti? Aktualny Akademicki Mistrz Świata. Edgar Varela? Zdobywa Ligi Mistrzów. Rick? Aktualny Mistrz Brazylii. Kolokwialnie mówiąc: Robi wrażenie.

Ale bochnianie nie mają się czego wstydzić. Również u nich znajdziemy kilka tytułów mistrzów krajowych. Do tego do składu po przerwie za kartki powróci lider zespołu Pedro Pereira, a i w świetnej formie jest Minor Cabalceta. Pivot BSF-u przyleciał do Polski tuż po zapewnieniu sobie udziału w Mistrzostwach Świata z reprezentacją Kostaryki i od razu strzelił dwie bramki Eurobusowi Przemyśl, notując tym samym trafienia numer 29 i 30 w tym sezonie. Jeśli tercet uzupełni zdrowy Sebastian Leszczak, sprawienie niespodzianki, a przynajmniej trzeci decydujący mecz, z pewnością nie może być wykluczony.

Do dwóch wygranych

Pierwszy pojedynek 1/4 finału odbędzie się we środę 24 kwietnia w Bochni. Trzy dni później, w sobotę, rywalizacja przeniesie się do Gliwic. Starcie toczy się do dwóch wygranych, więc jeżeli po obydwu spotkaniach stan serii stanie na 1-1, do rozstrzygnięcia potrzebne będzie trzeci mecz, zaplanowany na niedzielę na Górnym Śląsku.

Terminarz serii:

24 kwietnia, środa, 19:00 – BSF ABJ Powiat Bochnia vs Piast Gliwice
27 kwietnia, sobota, 18:00 – Piast Gliwice vs BSF ABJ Powiat Bochnia
(Opcjonalnie) 28 kwietnia, niedziela, 17:00 – Piast Gliwice vs BSF ABJ Powiat Bochnia

Początek premierowego spotkania w hali widowiskowo-sportowej w środę o 19. Bilety dostępne TUTAJ.


Ten pojedynek z tegorocznego sezonu zasadniczego między BSF i Piastem zapisał się już na zawsze w historii. Scenariusz meczu, atmosfera na trybunach, emocje na ławce rezerwowych, euforia i podziękowania kibiców po ostatnim gwizdku – zobacz na poniższym WIDEO:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia