R e k l a m a

80-latka z powiatu brzeskiego nie dała się oszukać

-

Mieszkanka powiatu brzeskiego odebrała telefon od rzekomego członka rodziny z informacją o wypadku i oczywiście prośbą o finansową pomoc. Na szczęście 80-latka i jej mąż wykazali się rozwagą i nie doszło do wyłudzenia pieniędzy.

8 maja do brzeskiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu brzeskiego, który złożył zawiadomienie o usiłowaniu oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna poinformował, że minionej nocy jego 80-letnia żona odebrała telefon od rzekomego wnuka. Podszywający się pod członka rodziny mężczyzna poinformował rozmówczynię, że potrącił kobietę w ciąży, która walczy o życie i potrzebne są mu pieniądze w kwocie 80 tys. złotych, aby uniknąć konsekwencji za spowodowanie wypadku. Oszust chcąc uwiarygodnić sytuację, posiłkował się celowo podstawioną osobą podszywającą się za policjanta.

Na szczęście seniorka oraz jej mąż wykazali się rozwagą i czujnością. Natychmiast skontaktowali się z członkami swojej rodziny, którzy stanowczo zaprzeczyli, żeby taka sytuacja z wypadkiem miała miejsce.

Policjanci po raz kolejny apelują o czujność i rozwagę. – Zwracamy się również z apelem do osób młodych, aby przestrzegały swoich rodziców, dziadków, osoby samotnie zamieszkujące, przed oszustami działającymi właśnie w ten sposób.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia