R e k l a m a

Brzesko. Ukradł agregat z marketu i uciekał przed policją

-

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który miał dokonać kradzieży agregatu prądotwórczego ze sklepu z materiałami i sprzętem budowlanym. 19-latek z Tarnowa najpierw pieszo uciekał przed próbującymi go ująć pracownikami obiektu, a później przed bocheńskimi policjantami, którzy nie pozwolili mu uciec i odzyskali zabrane ze sklepu urządzenie.

We wtorek (28 maja br.) w godzinach porannych policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni wykonywali czynności służbowe na terenie sąsiedniego powiatu brzeskiego. Około 7:30, jadąc nieznakowanym samochodem służbowym, na jednej z ulic Brzeska zauważyli biegnącego młodego mężczyznę, który w rękach trzymał agregat prądotwórczy. Mężczyzna nerwowo oglądał się za siebie, spoglądając na osoby, które wybiegły za nim z pobliskiego sklepu oferującego materiały i sprzęt budowlany.

Mając uzasadnione przypuszczenie, że osoba ta dokonała kradzieży posiadanego agregatu, kryminalni zatrzymali radiowóz i po wyjściu z niego wezwali biegnącego mężczyznę do zatrzymania się. Okrzyk POLICJA i wydane mu polecenie zostało jednak zbagatelizowane. Osoba ta odrzuciła trzymany sprzęt i pobiegła dalej, podejmując próbę ucieczki przed kryminalnymi. Po krótkim pościgu mężczyzna próbował jeszcze ukryć się za nasypem kolejowym, jednak i te działania były bezskuteczne, ponieważ został natychmiast zauważony przez bocheńskich policjantów.

19-latek w rozmowie z nimi przyznał się do kradzieży agregatu, która była również powodem jego ucieczki. Mieszkaniec Tarnowa został zatrzymany, a odzyskany sprzęt funkcjonariusze zwrócili do sklepu. Agregat nie posiadał widocznych uszkodzeń i nadawał się do dalszej sprzedaży. Policjanci ustalili, że wartość tego urządzenia wynosi 1799 złotych.

Wobec 19-letniego mieszkańca Tarnowa prowadzone będą dalsze czynności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia