R e k l a m a

Bezpłatna komunikacja miejska w Bochni celem na 2025 rok

-

Trwają prace nad wprowadzeniem w Bochni bezpłatnej komunikacji miejskiej dla mieszkańców posiadających Bocheńską Kartę Mieszkańca. Celem jest uruchomienie takich przejazdów w 2025 roku – zapowiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl burmistrz Magdalena Łacna.

Bezpłatna komunikacja miejska to temat, który budzi duże zainteresowanie. W programie wyborczym Magdalena Łacna ujęła go w ten sposób:

  • „Wprowadzimy bezpłatną komunikację dla mieszkańców Bochni posiadających Bocheńską Kartę Mieszkańca”.

Ponadto w programie wyborczym była mowa o usprawnieniach w komunikacji publicznej:

  • „uzupełnienie systemu komunikacji miejskiej, wprowadzenie niskoemisyjnej komunikacji, obsługiwanej przez gęstą sieć często kursujących niewielkich autobusów elektrycznych”;
  • „dodatkowe autobusy, busy w weekendy i w sezonie turystycznym”.

Burmistrz Magdalena Łacna podkreśla, że „komunikacja będzie bezpłatna, ale nie darmowa”.

Miasto będzie musiało za to zapłacić. Dlatego nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Trzeba ująć to w budżecie miasta, więc w tym roku nie jest to możliwe. Pracujemy już nad tym i bezpłatna komunikacja publiczna dla mieszkańców Bochni jest moim celem na przyszły rok. Do tego czasu chcemy wprowadzić Bocheńską Kartę Mieszkańca, która będzie uprawniała do bezpłatnego przejazdu autobusami – powiedziała Magdalena Łacna, burmistrz Bochni.

Wkrótce można za to spodziewać się zmian w rozkładach jazdy.

Jeszcze w tym roku można spodziewać się zmian w rozkładach jazdy. Wysłaliśmy już pisma do przedsiębiorców w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej z zapytaniem o ich potrzeby i preferowane godziny kursów. Przeglądamy także wszystkie wnioski, które od lat leżały w Urzędzie Miasta, gdzie mieszkańcy zgłaszali zapotrzebowanie na zwiększenie ilości połączeń i nowe linie. Myślę, że w najbliższym czasie, jak tylko będziemy gotowi, to wprowadzimy te zmiany. To już zaczęło się dziać – poinformowała Magdalena Łacna.

Czytaj również:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia