R e k l a m a

Dni Bochni 2024. Święto ulicy Solnej – ZDJĘCIA, WIDEO

-

W piątek odbyło się Święto Ulicy Solnej zorganizowane przez bocheński dom kultury i bibliotekę oraz mieszkańców i przedsiębiorców z tej ulicy.

Podobnie jak w ubiegłym roku w organizację święta włączyli się mieszkańcy i przedsiębiorcy z ulicy Solnej i ulic przyległych. Społem PSS zapewniło piknik z grillem, kawiarnie Chantilly i Galeria Osobliwości zapraszały na słodkości i do zakupu artystycznych drobiazgów. Swoje stoisko ustawiły także Galeria Kopalnia Sztuki oraz stowarzyszenie Bochnianie Bezdomniakom. Bocheński kolekcjoner i hodowca Jerzy Zuzia prezentował swoją kolekcję kaktusów, można było też uzyskać praktyczne porady dotyczące pielęgnacji tych egzotycznych roślin. Przygotowano warsztaty rękodzielnicze (Sikora Crocheting), sztuka z natury (Joanna Wytwory), naturalna, surowa w formie biżuteria i zielarstwo (Wieczny Las).

Do wspólnych zabaw zachęcały Miejski Dom Kultury z Centrum Informacji Turystycznej, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna z Grupą Artystyczną Artist ex Umbris, Szkoła Języka Angielskiego Helen Doron.

Młodzież z MCDiM Ochronka wystawiła spektakl teatralny dla dzieci, a biblioteka zaprosiła do wspólnego czytania legend o Bochni, któremu towarzyszyły konkursy z nagrodami. Stanisław Mróz zabrał chętnych na spacer solnymi śladami, a Marcin Paternoga pokazywał i opowiadał o artefaktach pozyskanych w czasie badań archeologicznych prowadzonych na ulicy Solnej i sąsiednich.

Kopalnia Soli otworzyła nadszybie Sutorisu, gdzie można było obejrzeć legendę o pierścieniu św. Kingi oraz posłuchać o historii i technicznych rozwiązaniach stosowanych przez wieki w jednym z najstarszych bocheńskich szybów.

Święto ulicy zamknął koncert Barbary Furmańskiej (śpiew) i Piotra Lekkiego (gitara).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc