R e k l a m a

Bochnia. Erasmus+ w I Liceum

-

W kończącym się roku szkolnym uczniowie I Liceum w Bochni wspólnie z Liceum Athina w greckiej Trikali realizują projekt „Niepodległe państwa w zjednoczonej Europie” finansowany z unijnego programu Erasmus+. Jest to już szósty projekt realizowany przez te szkoły, w ciągu dwudziestu lat współpracy.

Tym razem młodzi Polacy i Grecy przyglądają się perspektywom istnienia i funkcjonowania państw w coraz bardziej integrującej się Europie. W projekcie bierze udział piętnastu polskich i piętnastu greckich uczniów podzielonych na trzy grupy tematyczne analizujące: polski i grecki wkład w tożsamość europejską, zagrożenia dla Europy i perspektywy rozwoju naszego kontynentu.

Najważniejszym elementem projektu było tygodniowe spotkanie polsko-greckie w Trikali. Polscy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w greckiej szkole, dyskutować i wymieniać się doświadczeniami, bliżej poznać grecką kulturę i mentalność. Ważnym punktem pobytu była wizyta w pobliskim zespole klasztornym w Meteorach. W drodze do Trikali i w czasie drogi powrotnej do Bochni, był czas na zwiedzanie Aten, w tym oczywiście Akropolu i Muzeum Akropolu, starej Agory, miejsc ważnych dla każdego Europejczyka.

Nie zabrakło czasu na spacery po ogrodach królewskich i wizytę w Zappeionie, gdzie przed dwudziestu laty podpisano dokument akcesyjny o przystąpieniu Polski do struktur unijnych. Był to jednak przede wszystkim świetny czas na smakowanie, w przenośni i dosłownie, Grecji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc