R e k l a m a

Co radni zdecydują w sprawie odbudowy przedszkola na os. Niepodległości?

-

Bardzo jestem ciekaw dyskusji radnych i ich ostatecznej decyzji. To chyba będzie pierwszy taki trudny (i ważny) temat dla rady tej kadencji – mówił w piątek na antenie Radia Kraków Tomasz Stodolny z portalu Bochnianin.pl, opowiadając o planowanej budowie przedszkola na os. Niepodległości w Bochni.

– Na najbliższej sesji radni będą decydować w kwestii jednej z większych inwestycji, które mają być realizowane w tej kadencji w Bochni – chodzi o odbudowę przedszkola na os. Niepodległości. To blokowisko, osiedle z wielkiej płyty, największe w Bochni. Kilka lat temu okazało się, że parterowy budynek, w którym działa przedszkole, jest w złym stanie technicznym i grozi zawaleniem. Przedszkolaki musiały się wyprowadzić, natomiast problem w środku osiedla pozostał – przybliżał temat słuchaczom Tomasz Stodolny. – Ostatecznie postanowiono, że na tym miejscu powinien powstać budynek, który będzie spełniał kilka funkcji – nie tylko będzie tu przedszkole, ale także świetlica dla seniorów oraz ośrodek zdrowia . Poprzednie władze tuż przed końcem kadencji rozpisały przetarg na realizację tej inwestycji.

Gość Radia Kraków od razu zaznaczył jednak:

– Ale są dwa problemy: pierwszy to protesty społeczne. Bo budynek znajduje się w centrum osiedla i prowadzi do niego tylko jedna wąska droga pod oknami bloków (zatem problemy z dojazdem maszyn budowlanych, a potem zwiększony ruch pojazdów osób korzystających z nowych funkcji – przedszkola, świetlicy, przychodni). Protestujący wskazują, że najpierw należałoby przewidzieć lepsze skomunikowanie tego miejsca.

– Drugi problem jest taki, że na realizację inwestycji zapisano w budżecie 9 mln zł, a najtańsza oferta jaka wpłynęła jest 1,5 mln zł droższa. Żeby móc rozstrzygnąć przetarg, radni muszą przegłosować zmiany w budżecie. Tymczasem pojawiają się głosy, aby wykorzystać pretekst i przetarg unieważnić, a następnie uwzględniając protesty mieszkańców, lepiej przygotować inwestycję – dodał.

Sesja, podczas której radni będą głosować nad zmianą budżetu, odbędzie się w czwartek 27 czerwca.

Zobacz też: Bochnia. Radni zgodzą się dołożyć 1,5 mln zł na nowy obiekt na os. Niepodległości?

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc