R e k l a m a

Powiat bocheński wsparł inicjatywę rozwoju zawodowego

-

Powiat bocheński włączył się w inicjatywę marszałka województwa Witolda Kozłowskiego dotyczącą wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan. We wtorek w Bochni deklarację w tej sprawie podpisali dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jan Gąsienica-Walczak i starosta bocheński Adam Korta.

Tego samego dnia zostały podpisane również porozumienia pomiędzy Janem Gąsienicą-Walczakiem, a burmistrzami i wójtami gmin powiatu bocheńskiego. W uroczystości wziął udział Stanisław Bukowiec, radny województwa małopolskiego. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego reprezentowała Marta Zając, zastępca dyrektora Departamentu Generalnego.

Projekty województwa małopolskiego „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców regionu. Można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego wspólnie z doradcą zawodowym Bilansu Kariery.

Do 2023 roku prawie 23,5 tys. pracujących Małopolan w wieku 25 lat i więcej podniesie swoje kwalifikacje, wykorzystując bony na szkolenia dostępne w projekcie „Kierunek Kariera”. Wśród nich będzie prawie 2,5 tys. osób po 50-tce i prawie 10 tys. osób z niskimi kwalifikacjami – informuje Jan Gąsienica-Walczak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy, jest projekt „Nowy Start w Małopolsce”, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc